REKLAMA

Blisko 2,4 promila w organizmie 12-latka. Z kolegą trafili do szpitala

PODKARPACIE. Dwaj chłopcy w wieku 12 i 13 lat trafili do szpitala z objawami zatrucia alkoholem. W organizmie młodszego z nich stwierdzono ponad 2 promile, starszy miał niewiele mniej. Policja będzie wyjaśniać, skąd małoletni mieli alkohol. Materiały w tej sprawie trafią do sądu rodzinnego.

W niedzielę dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że w Przemyślu na ul. Goszczyńskiego leży dwóch nieprzytomnych chłopców i wyraźnie czuć od niech alkohol. Policyjny patrol zastał na miejscu ratowników medycznych, którzy udzielali pomocy nieprzytomnym nastolatkom. Obaj chłopcy trafili do szpitala z objawami zatrucia alkoholowego. Badania wykazały, że 12-latek miał w organizmie 2,37 promila alkoholu, a jego starszy o rok kolega blisko 2 promile. Stan upojenia zagrażał ich zdrowiu, a nawet życiu.

Z uzyskanych przez lekarza informacji wynikało, że chłopcy spożywali wódkę z napojem energetycznym w towarzystwie koleżanek. Gdy wytrzeźwieli wyjaśnili, że alkohol kupili w jednym ze sklepów w Przemyślu. Policjanci będą ustalać, kto sprzedał alkohol małoletnim, z kim pili i gdzie w tym czasie byli rodzice dzieci.

Zgodnie z treścią art. 4 § 1 Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich – używanie alkoholu lub innych środków w celu wprowadzenia się w stan odurzenia jest jedną z okoliczności świadczących o demoralizacji nieletniego, dlatego w tym przypadku zebrane w sprawie materiały zostaną przesłane do sądu rodzinnego.


Zdjęcie poglądowe / archiwum Policji

KMP Przemyśl

09-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)