REKLAMA

Niecodzinny sposób na zrywanie obrad. Radni „wyszarpani” z sali (VIDEO)

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. Dość niecodzinny sposób na zrywanie obrad znaleźli radni opozycyjni z Pzremyśla. Aby nie procedować danych uchwał wychodzą z sali. Wszsytko odbywa się zgodnie z prawem, bo aby obrady mogły być prowadzone potrzebna jest minimum połowa składu rady. A pzry absencji jakiegoś radnego koalicji o to nie trudno. 

Podczas poniedziałkowej sesji radni debatowali nad budżetem i wieloletnią prognozą finansową. Co ciekawe nie wszyscy radni opozycji chcieli opuścić sale.

Opozycję w Przemyślu stanowią radni Prawa i Sprawiedliwości, Regia Civitas oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Kolaicja to Klub Wspólnie dla Pzremyśla oraz Koalicja Obywatelska. Koalicja w Przemyślu to radni klubów Wspólnie dla Przemyśla i Koalicji Obywatelskiej. Opozycja to Prawo i Sprawiedliwość, Regia Civitas i Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Opublikowany film został opatrzony następującym opisem:
„‼️ Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej w Przemyślu przejdzie do historii, jako przykład „niezależności” radnych miejskich i popis wyjątkowej buty i arogancji jednego z nich.

‼️ Chcąc paraliżować pracę Rady Miejskiej radni PIS, stowarzyszenia Regia Civitas i SLD wielokrotnie uciekali się do łamania kworum i wychodzenia z sali podczas obrad, przez co rada miejska nie mogła dalej pracować (brak wymaganej liczby radnych).

‼️ Jak mogą Państwo zobaczyć w krótkim nagraniu z dzisiejszych obrad jeden z radnych – samozwańczy przywódca radnych opozycyjnych, Pan Janusz Zapotocki nawołuje radnych PIS i Regia do wyjścia z sali, a ci posłusznie tę salę opuszczają. Dwoje radnych SLD, Pani Bogusława Nowak oraz Pan Tomasz Kulawik, którzy chcieli pracować jak na radnych przystało zostali przez radnego Zapotockiego wręcz wyszarpani z miejsc i wyrzuceni z sali obrad. SKANDAL!

‼️ Tak wygląda demokracja w wykonaniu radnych PIS, Regia i Radnego Zapotockiego, który wyraźnie im przewodzi. Cel jest jeden: Paraliżować działania prezydenta i radnych chcących pracować na rzecz miasta!”

video: Kukiz’15 • Przemyśl / Facebook.com
foto: kadr z filmu

18-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)