REKLAMA

Podkarpaccy żołnierze wygrali główny Bieg Terytorialsa (FOTO)

PODKARPACIE. Żołnierze z Podkarpackiej Brygady OT nie schodzą z podium. W biegu głównym na dystansie 17 km. III edycji biegu przełajowego „Terytorialsa” wśród 13 drużyn zwyciężyli nie dając szans swoim przeciwnikom. Zawody odbyły się na polanie Opaleń w Kampinoskim Parku Narodowym.

To była III edycja przełajowego biegu „Terytorialsa” – imprezy biegowej dla miłośników munduru, przyrody i biegania. 28 września br. na polanie Opaleń na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego odbył się rodzinny piknik biegowy o puchar dowódcy WOT.

Wśród drużyn wystawionych przez WOT w klasyfikacji zespołowej w biegu głównym, na dystansie 17 km, wygrał zespół 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, im. płk. Łukasza Cieplińskiego, drugie miejsce zajęła 5. Mazowiecka Brygada OT, a trzecie 4. Warmińsko-Mazurska.

W kalendarz wrześniowych imprez sportowych już na stałe wpisał się Bieg „TERYTORIALSA”. Organizatorami imprezy jest Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej i Klub Biegacza „META” Lubliniec.

Bieg ma formę rodzinnego pikniku biegowego i dotychczas cieszył się dużym zainteresowaniem.

W poprzednich edycjach biegu łącznie wzięło udział blisko 500 osób. W tym roku biegacze ponownie mieli do pokonania  dwa dystanse 17 i 8,5 km. Nie zapomniano również o najmłodszych. Zaplanowane zostały dla nich specjalne, dodatkowe odcinki od 100 m do 1,5 km – odpowiednio do wieku dziecka.  

Zawody zakończyły się złożeniem wiązanki pod obeliskiem na polanie Opaleń, który upamiętnia polskich żołnierzy, którzy w tych rejonach podczas II wojny światowej walczyli w ramach Grupy „Kampinos”.

Zdjęcia: DWOT

por. Witold SURA
rzecznik prasowy
3.Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej
im. płk. Łukasza Cieplińskiego


22-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)