REKLAMA

Znęcał się nad matką, trafił do aresztu

PODKARPACIE. Przemyscy policjanci zatrzymali agresora, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką. 38-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Podejrzanemu może teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę, tuż po godz. 16, funkcjonariusze Komedy Miejskiej j Policji w Przemyślu zatrzymali 38-latka podejrzanego o znęcanie się nad matką. Jak ustalili mundurowi do awantur dochodziło za zamkniętymi drzwiami mieszkania. Mężczyzna był pijany, został zatrzymany w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znęcania się nad 75-letnią kobietą.

Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za przestępstwo znęcania się nad osobami najbliższymi, agresorowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci apelują, aby reagować na przemoc w rodzinie. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie bliskich jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy taki przypadek powinien być zgłoszony na policję albo do najbliższego ośrodka pomocy społecznej.

KMP Przemyśl

03-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)