REKLAMA

181 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg!

PODKARPACIE. Na Podkarpacie trafią kolejne rządowe środki – to 181 mln zł. Dzięki dofinansowaniu zrealizowanych zostanie 106 zadań. To aż 185 km nowych i wyremontowanych dróg w naszym regionie. Rządowe środki pozwalają nam na rozwój bezpiecznej i nowoczesnej infrastruktury drogowej.

Inwestycje drogowe w naszym regionie

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to bezpośrednie wsparcie dla naszej lokalnej infrastruktury. Dzięki rządowemu dofinansowaniu nasz region ma szanse na szybki rozwój. Drogi stają się nowoczesne i bezpieczne.

– Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki ogłosił rozstrzygniecie kolejnego naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Środki dla naszego województwa to 181 mln zł. Da to możliwość zrealizowania 106 zadań, które są związane z remontem, budową oraz przebudową dróg. Fundusz stanowi niezwykle istotny mechanizm wsparcia i modernizacji dróg gminnych i powiatowych. Do naszego województwa od 2019 r. trafiło już ponad 1 mld zł właśnie na ten cel – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas konferencji prasowej.

Wojewoda zaznaczyła, że rządowe dofinansowanie rządowe dofinansowanie będzie przeznaczone m.in. na:

  • Remont mostu na rzece Trzebośnica w ciągu drogi powiatowej Hucisko – Nienadówka – Trzeboś Górna o wartości 2,1 mln zł;
  • Przebudowę drogi gminnej w miejscowości Skopanie i Baranów Sandomierski o wartości 2,05 mln zł;
  • Przebudowę drogi gminnej w Ruszelczycach o wartości 1,16 mln zł;
  • Przebudowę drogi powiatowej Długie – Pakoszówka (Etap I) o wartości 6,3 mln zł!

Listy RFRD zostały zatwierdzone przez premiera Mateusza Morawieckiego.

– Dalsza inwestycja w drogi samorządowe jest tym, co poprawia zarówno komfort, bezpieczeństwo podróżowania, ale też wspiera dynamiczny rozwój Podkarpacia – zaznaczył poseł na Sejm RP Tadeusz Chrzan.

– Dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg zmienia się Polska, zmienia się Podkarpacie – dodała senator RP Alicja Zając, która mówiła o roli rządowych środków we wsparciu inwestycji lokalnych.

W spotkaniu z mediom wziął udział starosta rzeszowski Józef Jodłowski, który powiedział, że powiat otrzyma dofinansowanie na przebudowę drogi powiatowej w Rudnej Wielkiej oraz przebudowę mostu na rzece Trzebośnica.

– Dzisiejszy dzień dla samorządu jest bardzo ważny. Uczestniczymy w przekazaniu kolejnych środków, które maja ogromne znaczenie w realizacji inwestycji polepszających nasze codzienne funkcjonowanie – mówił Józef Jodłowski.

W 2023 r. wspieramy również miasta wojewódzkie!

W ramach tego wsparcia Rzeszów otrzyma 30 mln zł. Będzie to kolejne dofinansowanie ważnej inwestycji, jaką jest łącznik ul. Rejtana z ul. gen. Maczka, czyli popularnej „Wisłokostrady”.

Co już udało się zrealizować w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg?

To nie pierwszy raz, kiedy nasz region otrzymuje wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Program, od kilku lat, umożliwia nam rozbudowę dróg i rozwój naszej okolicy. Dzięki tym funduszom możemy komfortowo jeździć do pracy, a dzieci bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Łącznie od 2019 r. do województwa podkarpackiego w ramach Funduszu trafiło już ponad 1 mld zł rządowego wsparcia.

Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dotychczas powstały i zostały wyremontowane m.in. takie drogi jak:

  • Droga powiatowa Grudna – gr. wojew. – Kunowa – Pusta Wola – Przysieki wraz z budową mostu na rzece Ropie o wartości 6,4 mln zł;
  • Droga gminna w Markowej o wartości 4,25 mln zł!

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg – rządowe wsparcie na lokalne inwestycje drogowe

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (RFRD) to kompleksowe wsparcie dla samorządów przy budowie i modernizacji dróg. Dzięki rządowym dofinansowaniom lokalna infrastruktura drogowa powstaje szybciej. To realnie przyczynia się do poprawy poziomu życia naszych mieszkańców.

PUW Rzeszów

09-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)