REKLAMA

181 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg!

PODKARPACIE. Na Podkarpacie trafią kolejne rządowe środki – to 181 mln zł. Dzięki dofinansowaniu zrealizowanych zostanie 106 zadań. To aż 185 km nowych i wyremontowanych dróg w naszym regionie. Rządowe środki pozwalają nam na rozwój bezpiecznej i nowoczesnej infrastruktury drogowej.

Inwestycje drogowe w naszym regionie

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to bezpośrednie wsparcie dla naszej lokalnej infrastruktury. Dzięki rządowemu dofinansowaniu nasz region ma szanse na szybki rozwój. Drogi stają się nowoczesne i bezpieczne.

– Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki ogłosił rozstrzygniecie kolejnego naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Środki dla naszego województwa to 181 mln zł. Da to możliwość zrealizowania 106 zadań, które są związane z remontem, budową oraz przebudową dróg. Fundusz stanowi niezwykle istotny mechanizm wsparcia i modernizacji dróg gminnych i powiatowych. Do naszego województwa od 2019 r. trafiło już ponad 1 mld zł właśnie na ten cel – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas konferencji prasowej.

Wojewoda zaznaczyła, że rządowe dofinansowanie rządowe dofinansowanie będzie przeznaczone m.in. na:

  • Remont mostu na rzece Trzebośnica w ciągu drogi powiatowej Hucisko – Nienadówka – Trzeboś Górna o wartości 2,1 mln zł;
  • Przebudowę drogi gminnej w miejscowości Skopanie i Baranów Sandomierski o wartości 2,05 mln zł;
  • Przebudowę drogi gminnej w Ruszelczycach o wartości 1,16 mln zł;
  • Przebudowę drogi powiatowej Długie – Pakoszówka (Etap I) o wartości 6,3 mln zł!

Listy RFRD zostały zatwierdzone przez premiera Mateusza Morawieckiego.

– Dalsza inwestycja w drogi samorządowe jest tym, co poprawia zarówno komfort, bezpieczeństwo podróżowania, ale też wspiera dynamiczny rozwój Podkarpacia – zaznaczył poseł na Sejm RP Tadeusz Chrzan.

– Dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg zmienia się Polska, zmienia się Podkarpacie – dodała senator RP Alicja Zając, która mówiła o roli rządowych środków we wsparciu inwestycji lokalnych.

W spotkaniu z mediom wziął udział starosta rzeszowski Józef Jodłowski, który powiedział, że powiat otrzyma dofinansowanie na przebudowę drogi powiatowej w Rudnej Wielkiej oraz przebudowę mostu na rzece Trzebośnica.

– Dzisiejszy dzień dla samorządu jest bardzo ważny. Uczestniczymy w przekazaniu kolejnych środków, które maja ogromne znaczenie w realizacji inwestycji polepszających nasze codzienne funkcjonowanie – mówił Józef Jodłowski.

W 2023 r. wspieramy również miasta wojewódzkie!

W ramach tego wsparcia Rzeszów otrzyma 30 mln zł. Będzie to kolejne dofinansowanie ważnej inwestycji, jaką jest łącznik ul. Rejtana z ul. gen. Maczka, czyli popularnej „Wisłokostrady”.

Co już udało się zrealizować w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg?

To nie pierwszy raz, kiedy nasz region otrzymuje wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Program, od kilku lat, umożliwia nam rozbudowę dróg i rozwój naszej okolicy. Dzięki tym funduszom możemy komfortowo jeździć do pracy, a dzieci bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Łącznie od 2019 r. do województwa podkarpackiego w ramach Funduszu trafiło już ponad 1 mld zł rządowego wsparcia.

Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dotychczas powstały i zostały wyremontowane m.in. takie drogi jak:

  • Droga powiatowa Grudna – gr. wojew. – Kunowa – Pusta Wola – Przysieki wraz z budową mostu na rzece Ropie o wartości 6,4 mln zł;
  • Droga gminna w Markowej o wartości 4,25 mln zł!

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg – rządowe wsparcie na lokalne inwestycje drogowe

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (RFRD) to kompleksowe wsparcie dla samorządów przy budowie i modernizacji dróg. Dzięki rządowym dofinansowaniom lokalna infrastruktura drogowa powstaje szybciej. To realnie przyczynia się do poprawy poziomu życia naszych mieszkańców.

PUW Rzeszów

09-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)