REKLAMA

Ambasador Mark Brzeziński z wizytą w Przemyślu

PRZEMYŚL. W przeddzień 95. rocznicy urodzin Zbigniewa Brzezińskiego, Przemyśl po raz kolejny odwiedził jego syn, Mark Brzeziński – Ambasador USA w Polsce. Wizyta poświęcona była odsłonięciu pamiątkowej tablicy poświęconej rodzinie Brzezińskich, wmurowanej w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemyślu.

Jest to szczególne miejsce dla rodziny Ambasadora Brzezińskiego, ponieważ zarówno jego dziadek jak i pradziadek byli związani z placówką, a w bezpośrednim sąsiedztwie mieścił się dom rodzinny Brzezińskich. Podczas spotkania w Szkole Podstawowej, Brzeziński kilkukrotnie zwrócił uwagę na to jak duże więzi łączą go z Przemyślem.

Następnie Ambasador Brzeziński udał się na spotkanie do Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu, gdzie wygłosił okolicznościowy wykład pod tytułem ,,USA i Polska: dziś i jutro”. Ambasador zwrócił uwagę na to, jak chęć wsparcia uciekających obywateli Ukrainy, umocniła relacje pomiędzy USA a Polską. Mark Brzeziński wspomniał też swoją ubiegłoroczną wizytę, podczas której jego uwagę zwrócił ogrom pomocy udzielanej przez mieszkańców miasta, obywatelom Ukrainy. Na zakończenie spotkania, studenci mogli zadać pytania Ambasadorowi.

UM Przemyśl

 


28-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)