REKLAMA

„Badajmy się” – konkurs w przemyskim szpitalu

PRZEMYŚL. Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z terenu powiatu przemyskiego oraz miasta Przemyśla do udziału w konkursie literacko-plastycznym „Badajmy się!” na plakat lub utwór literacki zachęcający do badań profilaktycznych. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Badania profilaktyczne są często niedoceniane i ludzie nie korzystają z nich zbyt ochoczo. Tymczasem pozwalają one na wykrycie różnych, mniej lub bardziej poważnych chorób, już we wczesnym etapie. A im szybciej podjęte leczenie, tym większe szanse na powrót do zdrowia.

Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu lub napisanie utworu (np. wiersza, opowiadania), które będzie zachęcać do badań i propagować troskę o zdrowie poprzez regularne sprawdzanie stanu swojego organizmu.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu przemyskiego oraz miasta Przemyśla. Odbywa się w trzech kategoriach:

  • plastyczna dla uczniów klas I-III,
  • plastyczna dla uczniów klas IV-VIII,
  • literacka dla uczniów klas VI-VIII

Do Konkursu można zgłaszać:

  • prace plastyczne w formie plakatu przygotowane własnoręcznie dowolną techniką w formacie A3/A2 (nie dopuszcza się prac wykonanych w programie komputerowym),,
  • prace literackie w dowolnym rodzaju (np. epika, liryka, dramat).

Prace należy składać osobiście lub drogą pocztową do 28 kwietnia 2023 roku na adres: Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, 37-700 Przemyśl, ul. Monte Cassino 18 – Dział Organizacji i Promocji.

Organizatorem Konkursu jest Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, a partnerami są: Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Regulamin konkursu Badajmy się.pdf

plakat konkurs Badajmy się

UM Przemyśl

 

12-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)