REKLAMA

Bezpieczne wakacje. Policjanci edukują dzieci i młodzież (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Niebawem rozpoczynają się wakacje. Aby ten czas był bezpieczny policjanci prowadzą działania edukacyjne, podczas których informują dzieci i młodzież o zagrożeniach oraz sposobach radzenia sobie z nimi. Funkcjonariusze uczą uczniów właściwych zachowań i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z letnim wypoczynkiem.

Wakacje to dla dzieci i młodzieży okres wypoczynku i zabawy. Aby ten czas był bezpieczny policjanci prowadzą działania edukacyjne, w trakcie których przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przekazują niezbędną wiedzę o zagrożeniach z jakimi najmłodsi mogą się spotkać oraz tłumaczą jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do niebezpiecznych sytuacji. Funkcjonariusze przypominają o zachowaniu ostrożności na drodze.

Jedno z takich spotkań profilaktycznych odbyło się dzisiaj w Zespole Szkół w Kielanówce. Kom. Monika Hędrzak i asp. sztab. Edyta Draus z Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie przekazały uczniom niezbędną wiedzę o zagrożeniach z jakimi najmłodsi mogą się spotkać oraz tłumaczyły jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do niebezpiecznych sytuacji.

Policjantki zwróciły uwagę dzieci na potrzebę zachowania ostrożności w przypadku zawierania nowych znajomości, w kontaktach z nieznajomymi osobami oraz na prawidłowe zachowanie się wobec bezpańskich zwierząt. Mówili o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uświadamiały jaką rolę spełniają odblaski podczas poruszania się po drogach. Przypomniały  także jak prawidłowo powiadomić służby o wypadku. Omówiły również zasady bezpiecznego korzystania z internetu.

Szczególną uwagę policjantki poświęciły bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku. Zachęcały uczniów do udziału w konkursie plastyczno – filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK”, który organizowany jest w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wszystkim dzieciom, młodzieży i ich opiekunom życzymy bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.

źródło: Wydział Prewencji KWP w Rzeszowie

 


16-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)