REKLAMA

Blisko 300 uczestników „Pancernej Przeprawy” (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Blisko 300 osób z całego Podkarpacia wzięło udział w ekstremalnym biegu z przeszkodami. W sportowej rywalizacji sprawdzili się także funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia, a patronem wydarzenia był Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

1 maja w Żurawicy na Podkarpaciu już po raz trzeci odbyły się ekstremalne zawody „Przeprawa Pancerna 2024”. Zmagania są doskonałym połączeniem sportowej rywalizacji z zabawą i z pewnością okazją do pokonania granic swoich możliwości. W ramach zawodów odbyły się Podkarpackie Mistrzostwa Służb Mundurowych w Biegu Przeszkodowym. Honorowym Patronem wydarzenia był gen. bryg. SG Andrzej Popko, Komendant BiOSG, a partnerem zawodów – Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG przy BiOSG.

Zawody przeprowadzono w trzech formułach: Dowódca (6 km), Czołgista (3 km) oraz Rekrut (800 m). Jedną z przeszkód przygotowali specjalnie na tę okazję strażnicy graniczni. W zmaganiach dzielnie rywalizowali także funkcjonariusze BiOSG m.in. z placówek w Hermanowicach, Krościenku, Wetlinie, Sanoku oraz mundurowi z Wydziału Zabezpieczenia Działań BiOSG. Mocna reprezentacja BiOSG bardzo dobrze poradziła sobie z ekstremalnymi przeszkodami.

Podczas Pancernej Przeprawy można było także zapoznać się z ofertą służby w SG. Funkcjonariusze wystawili w tym celu specjalne stoisko. Nie zabrakło rozmów o rekrutacji i służbie. Mundurowi podzielili się najciekawszymi historiami dotyczącymi służby, a dla najmłodszych przygotowali specjalne gadżety.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

 


03-05-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)