REKLAMA

Bohaterowie Potopu Szwedzkiego mają w Przemyślu swoje upamiętnienie

PRZEMYŚL. Prezydent Miasta Przemyśla oraz Przemyska Rada Seniorów byli organizatorami uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej bohaterom wojny polsko-szwedzkiej (1655–1660), zwanej Potopem Szwedzkim, która odbyła się 1 kwietnia br. Powstanie tego upamiętnienia było inicjatywą Rady, która jest organem doradczym Prezydenta oraz jej Przewodniczącej Anny Hayder.

Na uroczystości obecny był Przewodniczący Rady Miejskiej Robert Bal, a Prezydenta Wojciecha Bakuna reprezentował Kierownik jego Biura Bartłomiej Barszczak, obaj dokonali też symbolicznego odsłonięcia tablicy znajdującej się przy pomniku Orląt Przemyskich.

Zanim jednak uczestnicy spotkali się w tym miejscu w Kościele pw. Świętej Trójcy odprawiona została Msza Święta.

W liście skierowanym do Przewodniczącej Rady Seniorów Prezydent podziękował Pani Annie Hayder za inicjatywę powstania upamiętnienia:  Jestem przekonany, że przemyślanie docenią tę inicjatywę, która uzupełnia w naszym mieście panteon przodków walczących za Ojczyznę – naszych lokalnych bohaterów, jak i tych których znamy z kart podręczników do historii. Przemyska Rada Seniorów, której pracami Pani kieruje, ma bardzo ważną rolę do odegrania w naszym mieście. Nie tylko opiniuje projekty i pomysły związane z seniorami – mieszkańcami Przemyśla, ale także podpowiada władzom miasta o jakie wartości należy zadbać, aby lokalna społeczność utrzymywała i budowała swoją tożsamości. Cieszę się, że doskonale Państwo sprawdzają się w tym działaniu.

Uroczystość zakończyła się złożeniem kwiatów pod tablicą i wspólnym śpiewaniem pieśni maryjnych.

UM Przemyśl

 

 


04-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)