REKLAMA

GRANICA: Udaremnili wywóz skradzionego w Szwajcarii Opla

PODKARPACIE. Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Korczowej udaremnili wywóz skradzionego w Szwajcarii opla. Samochód o szacunkowej wartości 50 tys. zł był poszukiwany m.in. przez Interpol.

Do zdarzenia doszło 15 sierpnia w przejściu granicznym w Korczowej. Tutaj do odprawy na wyjazd z Polski zgłosił się 49-letni obywatel Ukrainy. Cudzoziemiec podróżował oplem na szwajcarskich numerach rejestracyjnych. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu mundurowi z SG ustalili, że dane auta figurują w międzynarodowych bazach poszukiwawczych SIS i Interpol. Jak się okazało, opel został skradziony dwa tygodnie temu na terenie Szwajcarii.

Samochód o szacunkowej wartości 50 tys. zł został zatrzymany, a następnie przekazany policjantom, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili samodzielnie lub we współdziałaniu z innymi służbami ponad 60 pojazdów pochodzących z przestępstwa o łącznej szacunkowej wartości przekraczającej 5 mln zł.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

17-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)