REKLAMA

I Forum Bezpieczeństwa Organizacji w WSPiA

RZESZÓW. 3 panele dyskusyjne, 20. eksperckich wykładów dotyczących kluczowych zagadnień z zakresu bezpieczeństwa organizacji oraz narzędzi, które pomogą osiągnąć cele biznesowe w warunkach ciągłych zmian i wyzwań. Tak zapowiada się I Forum Bezpieczeństwa Organizacji, które odbędzie się 21 kwietnia w Rzeszowie. Konferencja organizowana jest przez firmę w E-nform oraz WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą.

Pomysł organizacji I Forum Bezpieczeństwa Organizacji w WSPiA to efekt obserwacji działalności podmiotów, zarówno sektora prywatnego jak i publicznego rynku przez kilka lat. Kilka ostatnich lat to dla większości z takich podmiotów prawdziwy rollercoaster. Zdarzenia takie jak pandemia czy wojna w Ukrainie zmieniły optykę większości z nich. Wiele organizacji musiało bowiem zderzyć się z nową rzeczywistością, w tym m.in. z lockdownami, przerwanymi łańcuchami dostaw, sankcjami gospodarczymi, wzrostem cen źródeł energii, etc.

Dodatkowo, w drodze do realizacji swoich strategicznych celów, organizacje muszą także nieustannie dostosowywać się do stale zmieniającego się otoczenia prawnego. Coraz liczniejsze przepisy krajowe oraz unijne m.in. z obszaru szeroko pojętego compliance narzucają coraz więcej obowiązków, z których część obwarowana jest sankcjami prawnymi. W najbliższym czasie wiele podmiotów zmierzy się (część z nich już to czyni) z nowymi wymaganiami dotyczącymi systemów zgłaszania naruszeń i ochrony sygnalistów, ESG, prawa pracy czy Kodeksu Spółek Handlowych. Nie można także zapomnieć o innych istotnych aspektach funkcjonowania organizacji, wymagających nieustannego zarządzania ryzykiem, w tym o RODO, weryfikacji kontrahentów, cyberbezpieczeństwie czy zarządzaniu kryzysowym.

Nie da się ukryć, że bezpieczeństwo stanowi fundament osiągania strategicznych celów większości organizacji. Dlatego różne aspekty bezpieczeństwa będą poruszane przez ekspertów na pierwszej edycji Forum Bezpieczeństwa Organizacji. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się m.in.: bezpieczeństwo psychologiczne w firmie, różne oblicza bezpieczeństwa organizacji, biznesowy wywiad strategiczny, bezpieczeństwo informacji, w tym danych osobowych, cyberbezpieczeństwo, nowe wymagania Kodeksu Spółek Handlowych w zakresie oceny sytuacji spółki, zgłaszanie naruszeń i ochrona sygnalistów czy zarządzanie kryzysowe.

Gościem specjalnym Forum będzie wieloletni CEO NIKE Poland Witold Kowalski. Wśród panelistów pojawią się m.in.: prof. Kazimierz Jaremczuk (WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa), Gen. bryg. rez. prof. Tomasz Bąk (b. dowódca 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa), dr hab. Marcin Janik (Uniwersytet Śląski w Katowicach), Krzysztof Busz (Milestone), dr Bartłomiej Kowalski (Naczelnik Wydziału dw. z przestępczością gospodarczą, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa), Tomasz Urbaniak (INSIGILO Compliance & Security Advisors). Prelegentami będą także dr Stanisław Hady-Głowiak i Rafał Kozioł (Kozioł i Hady-Głowiak Radcowie Prawni Spółka Partnerska), Przemysław Szczurek (TÜV NORD Polska), Mikołaj Otmianowski (Red Into Green), Piotr Błaszczeć (Locos), dr Joanna Przybylska (UE Poznań), Rafał Hryniewicz (E-nform), Michał Lorenc (Celius) oraz mgr Dariusz Kozłowski (WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa).

Na uczestników konferencji przygotowano także dodatkowe atrakcje. W trakcie Forum odbędzie się m.in. degustacja aromatycznej włoskiej kawy. Degustacji tej będą towarzyszyły ciekawostki dotyczące tego znanego na całym świecie napoju, opowiadane przez Zbigniewa Chlebowskiego współwłaściciela marki włoskiej kawy Loredana Caffe – „Najbardziej Włoskiej Kawy w Polsce”. Ponadto w trakcie przerw, dzięki zaangażowaniu firmy Celius, będzie można zapoznać się z praktycznym działaniem aplikacji do zarządzania kryzysowego z użyciem profesjonalnych urządzeń końcowych oraz zobaczyć, jak wygląda mobilny posterunek łączności w obszarze wspomagania procesu zarządzania kryzysowego.

I Forum Bezpieczeństwa Organizacji odbędzie się w piątek 21 kwietnia 2023 r. w Kampusie WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie. Konferencja organizowana jest przez firmę w E-nform oraz WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą. Pełny program, listę prelegentów oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie https://evenea.pl/pl/wydarzenie/forumbezpieczenstwaorganizacji/

FBO WSPiA

materiały nadesłane

04-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)