REKLAMA

Koncert „Serce za serce” w Przemyślu (ZDJĘCIA)

PRZEMYŚL. 6 stycznia w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu zabrzmiały najpiękniejsze kolędy w języku polskim i ukraińskim. Wydarzenie było nie tylko podziękowaniem za zaangażowanie i pomoc uchodźcom, ale stanowiło również apel o to, aby nie zapominać o trwającej wojnie.

14-227416

Koncert zespołu Taraka pt. „Serce za serce” stanowił podziękowanie dla zaangażowanych w pomoc osobom uciekającym od wojny na Ukrainie. Występ był wyrazem wdzięczności dla mieszkańców Podkarpacia, władz samorządowych, wolontariuszy oraz służb mundurowych.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władzy parlamentarnej, samorządowej, służb mundurowych, instytucji, duchowieństwa oraz mieszkańcy Przemyśla i wolontariusze. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej reprezentował Z-ca Komendanta ds. logistycznych płk SG Robert Kielar.

14-227417

Przemyśl był jednym z pierwszych miast, do którego docierali poszukujący schronienia. Zaangażowanie w pomoc było widoczne również wśród funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, którzy realizowali zadania na podkarpackich przejściach granicznych i jednocześnie, często także po służbie udzielali wsparcia osobom uciekającym od wojny.

14-227418_1

źródło: BiOSG

10-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)