REKLAMA

KONFEDERACJA: Polityka klimatyczna UE to nowy totalitaryzm! (VIDEO)

KONFEDERACJA: Polityka klimatyczna UE to nowy totalitaryzm! (VIDEO)

TVPOLSKA.PL: 8 lutego 2024 roku odbyła się konferencja prasowa Konfederacji, na której głos zabrali Krzysztof Bosak – wicemarszałek Sejmu oraz Roman Fritz – poseł na Sejm z ramienia Konfederacji. Podczas konferencji poruszono kwestie związane z polityką klimatyczną Unii Europejskiej, krytykując jej ideologiczny charakter oraz przypominając o konieczności realistycznego podejścia do redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Krzysztof Bosak stwierdził: „Polityka klimatyczna UE to nowy totalitaryzm”

Krzysztof Bosak podkreślił, że polityka klimatyczna UE, w szczególności jej radykalne cele redukcji emisji, jest wynikiem ideologicznego fanatyzmu, który niesie ze sobą ogromne koszty dla europejskich gospodarek i społeczeństw. Wskazał również na niesprawiedliwość wobec krajów takich jak Polska, która mimo niewielkiego udziału w globalnych emisjach, ma być zmuszona do ogromnych nakładów na transformację energetyczną.

“Kolejnymi szczytami absurdu są zaostrzane cele. W tej chwili wskazuje się, że do 2030 roku mamy zredukować emisję CO2 o 55%. Realizacja tego celu, to ten słynny pakiet Fit for 55, na który zgodził się rząd Mateusza Morawieckiego, a na cel 55% zgodził się również premier Morawiecki. Wcześniej to był cel czterdziesto kilkuprocentowy. Czy przez rząd Donalda Tuska. Przypomnijmy też, że do 2050 mamy osiągnąć tak zwaną neutralność klimatyczną. Wszystkie te frazesy ukrywają przekonanie polityków europejskich, że są w stanie żyć w rozwiniętych uprzemysłowionych, konkurencyjnych, gospodarczo społeczeństwach i jednocześnie nie generować żadnych emisji. To absurd, to niemożliwe, jeżeli chcą, żeby emisje z Europy były zerowe, trzeba zakończyć tutaj cywilizację przemysłową.”

Roman Fritz podkreślił absurdalność polityki klimatycznej UE, która prowadzi do zubożenia społeczeństw i utraty konkurencyjności gospodarek europejskich: „Proszę państwa, to jest jeden wielki, monstrualny humbuk – ta cała polityka klimatyczna. Zauważył również, że główne cele redukcji emisji nie przynoszą oczekiwanych efektów, jak świadczy o tym fakt, że Chiny emitują czterokrotnie więcej dwutlenku węgla niż wszystkie kraje UE razem wzięte: 

“I jaki tam jest jeden z głównych celów? No oczywiście taki, żeby społeczeństwo nasze i innych biedniejszych krajów jeszcze bardziej zubożała.”

“Same tylko jedne wielkie Chiny, czyli lider ekonomiczny w świecie wówczas w 2019 roku wyemitowały tego CO2 czterokrotnie więcej”.

Krzysztof Bosak dodatkowo zwrócił uwagę na niepowodzenie wprowadzenia cła węglowego przez UE, jako dowód na nieefektywność polityki klimatycznej: „Najlepszym dowodem na to, że cała polityka klimatyczna Unii Europejskiej nie działa, jest fakt, że sami eurokraci to przyznają”.

“Przyznają to poprzez próbę ustanowienia cła węglowego. Cło węglowe jest niczym innym niż przyznaniem się, że model polityki przemysłowej tego klimatyzmu prowadzi do utraty konkurencyjności, którą to utratę konkurencyjności gospodarki Europejskiej, trzeba następnie ukrywać poprzez ustanowienie specjalnego cła węglowego. Co więcej, to ustanowienie cła węglowego w ogóle im nie wyszło. To cło węglowe już miało wejść w życie, ale oni nie potrafią go skonstruować i my się im w ogóle nie dziwimy. Stworzenie mechanizmu rekompensującego dla całego kontynentu europejskiego utraty konkurencyjności względem reszty świata jest, w zasadzie, niemożliwe. Oni chcą ukryć coś, co jest oczywistym faktem.”

Z kolei w kontekście energetyki atomowej, podkreślił brak konkretnych działań rządu w zakresie budowy elektrowni atomowych, co wskazuje na pozorne podejście do tej kwestii: “Jeżeli chodzi o energetykę atomową, to drobna ciekawostka rząd PiSu, który pozorował budowę elektrowni atomowej z tymi, którzy tyle elektrowni zbudowali, nawet się nie spotkał, nie przeprowadził negocjacji, nie przeprowadził w odróżnieniu na przykład od Czechów normalnych rozmów”.

Wszyscy mówcy podkreślili konieczność odejścia od ideologicznych dogmatów i przyjęcia realistycznego podejścia do kwestii środowiskowych, które uwzględniałoby potrzeby i możliwości poszczególnych krajów.

Konferencja zakończyła się apelem o zaprzestanie absurdalnej polityki klimatycznej UE i podjęcie działań mających na celu rzeczywiste poprawienie stanu środowiska przy jednoczesnym uwzględnieniu potrzeb gospodarczych i społecznych.

Biuro Prasowe – Konfederacja Wolność i Niepodległość

11-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)