REKLAMA

Konkurs dla Seniorów – bajkopisarzy!

PRZEMYŚL. Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora, organizator Programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora ogłasza konkurs i poszukuje Seniorów – bajkopisarzy!

Jednym z prowadzonych przez Stowarzyszenie Manko działań jest wydawanie bajek – „Bajeczki dla moich wnuków i dla Waszych także”. Do tej pory ukazały się 4 wydania bajek w dwóch wersjach językowych – polskiej i ukraińskiej. Tematyka bajek nawiązywała do wartości, kształtowania wrażliwości i wyobraźni dzieci. Przekazywane są do szkół, przedszkoli, domów samotnych matek i ukraińskich rodzin. Otrzymują je także Seniorzy, którzy są zachęcani do wspólnego spędzania czasu z wnukami poprzez czytanie bajek.

Obecnie planowane jest wydanie dwóch kolejnych tomów bajek pod nową nazwą „Bajeczki dla dzieci z morałem”.

Dotychczas powstałe wydania bajek można przeczytać w wersji online na stronie internetowej:
https://glosseniora.pl/polsko-ukrainskie-bajki-dla-dzieci/.

Serdecznie zapraszamy do przesyłania bajek napisanych przez Seniorów na adres mailowy: gps@manko.pl lub kartaseniora@manko.pl. Jedna bajka nie powinna liczyć więcej niż 2000 znaków ze spacjami.

Bajki można przesyłać do 7 kwietnia. W ramach konkursu wyłonionych zostanie ponad 30 laureatów, którzy otrzymają nagrody podczas uroczystej gali w czerwcu zorganizowanej w Krakowie w Kinie Kijów. Zwycięskie bajki zostaną opublikowane w 5 lub 6 wydaniu „Bajeczek dla dzieci z morałem”.

regulamin konkursu Senior – bajkopisarz. Zostań współtwórcą „Bajeczek dla dzieci z morałem”

konkurs_bajki_plakat

UM Przemyśl

28-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)

Tagi: