REKLAMA

Kradł paliwo i włamywał się do odkurzaczy na myjniach

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. Policjanci z przemyskiej komendy zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego m.in. za włamania do odkurzaczy znajdujących się na terenie myjni samochodowych w Przemyślu oraz kradzieży pieniędzy, które się w nich znajdowały. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na ustalenie sprawcy i przedstawienie mu zarzutów. Zatrzymany 34-latek przyznał się częściowo do zarzucanych przestępstw i złożył wyjaśnienia. Za kradzieże z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży z włamaniem do odkurzaczy znajdujących się na terenie myjni samochodowych w Przemyślu. Sprawca pokonywał zabezpieczenia do kaset na pieniądze i z ich wnętrza kradł bilon, powodując straty o łącznej wartości nie mniejszej niż 2250 zł.

Jednocześnie w przemyskiej komendzie prowadzono inne postepowania dotyczące kilku uszkodzeń mienia, gdzie łącznie straty wyniosły ponad 3000 zł, oraz kradzieży 80 litrów paliwa z koparki. Prowadzone przez policjantów szczegółowe analizy zgromadzonych materiałów dowodowych w poszczególnych sprawach pozwoliły na wytypowanie podejrzanego. Jak się okazało, sprawcą powyższych przestępstw był 34-letni mieszkaniec Przemyśla. Policjanci zatrzymali mężczyznę 10 lutego br. a obszerny materiał zebrany w tych sprawach pozwolił na przedstawienie mu aż 8 zarzutów. Wymieniony przed sądem odpowie za 5 kradzieży z włamaniem oraz 3 uszkodzenia mienia. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

Podczas przesłuchania mężczyzna złożył wyjaśnienia i częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za kradzieże z włamaniem 34-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

2ldMEM

KMP Przemyśl
fot. poglądowe, arch. Policji

21-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)