REKLAMA

Kradł paliwo i włamywał się do odkurzaczy na myjniach

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. Policjanci z przemyskiej komendy zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego m.in. za włamania do odkurzaczy znajdujących się na terenie myjni samochodowych w Przemyślu oraz kradzieży pieniędzy, które się w nich znajdowały. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na ustalenie sprawcy i przedstawienie mu zarzutów. Zatrzymany 34-latek przyznał się częściowo do zarzucanych przestępstw i złożył wyjaśnienia. Za kradzieże z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży z włamaniem do odkurzaczy znajdujących się na terenie myjni samochodowych w Przemyślu. Sprawca pokonywał zabezpieczenia do kaset na pieniądze i z ich wnętrza kradł bilon, powodując straty o łącznej wartości nie mniejszej niż 2250 zł.

Jednocześnie w przemyskiej komendzie prowadzono inne postepowania dotyczące kilku uszkodzeń mienia, gdzie łącznie straty wyniosły ponad 3000 zł, oraz kradzieży 80 litrów paliwa z koparki. Prowadzone przez policjantów szczegółowe analizy zgromadzonych materiałów dowodowych w poszczególnych sprawach pozwoliły na wytypowanie podejrzanego. Jak się okazało, sprawcą powyższych przestępstw był 34-letni mieszkaniec Przemyśla. Policjanci zatrzymali mężczyznę 10 lutego br. a obszerny materiał zebrany w tych sprawach pozwolił na przedstawienie mu aż 8 zarzutów. Wymieniony przed sądem odpowie za 5 kradzieży z włamaniem oraz 3 uszkodzenia mienia. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

Podczas przesłuchania mężczyzna złożył wyjaśnienia i częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za kradzieże z włamaniem 34-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

2ldMEM

KMP Przemyśl
fot. poglądowe, arch. Policji

21-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)