Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego

15 kwietnia 2023 r. w Limanowej odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego. W mistrzostwach wzięło udział ponad 300 zawodników z 61 klubów (reprezentujących różne style karate kontaktowego).

Przemyski Klub Karate Kyokushin stanowiła czteroosobowa kadra zawodnicza – Aleksandra Pisarska, Katarzyna Pisarska i Tomasz Dytyniak rywalizujący w kategorii kumite oraz Damian Pawłowski startujący w kategorii kata. Sensei Ryszard Makara i Dariusz Pawłowski pełnili funkcje sędziów, odpowiednio, maty i narożnika.

Z całej reprezentacji tylko Tomasz Dytyniak dotarł do walki finałowej. Wywalczył 2. miejsce i tytuł wicemistrza Polski /kat mężczyźni 18-35 lat pow. 90 kg/. Oprócz imponującego trofeum Tomasz otrzymał także gratyfikację pieniężną.

Kasia i Ola zajęły miejsce 5-8, a Damian 8. pozycję. Warto zaznaczyć, że Dariusz Pawłowski debiutował w zawodach tej rangi w roli sędziego narożnego i nawet nieźle mu to poszło!

Dziękujemy wszystkim naszym uczestnikom za reprezentowanie naszego klubu. Cieszymy się, że zdobyliście nowe doświadczenia. Tomaszowi gratulujemy wyniku!