REKLAMA

Multirecydywista okradał mieszkania na Podkarpaciu i w Małopolsce

MAŁOPOLSKA/PODKARPACIE. Włamywacz okradał mieszkania na terenie województwa małopolskiego i podkarpackiego. Trafił do aresztu śledczego. Za popełnione przestępstwa odpowie na warunkach multirecydywy. Grozi mu 15 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji, aktem oskarżenia obejmującym dziesięć zarzutów kradzieży z włamaniem do mieszkań, zakończyli postępowanie wobec 63-letniego mieszkańca Krakowa.

– W ramach prowadzonych spraw przeprowadzono szczegółowe oględziny miejsc zdarzeń jak również analizowano wielogodzinne zapisy z kamer, monitoringów, na których mógł utrwalić się wizerunek sprawcy. Zabezpieczono ślady, których ekspertyza okazała się jednym z kluczowych elementów śledztwa. Wszystkie te działania w połączeniu z pracą operacyjną przyniosły przełom w prowadzonej sprawie. Policjanci ustalili, że związek ze sprawą ma 63-letni mieszkaniec Krakowa. Ukrywał się przed Policją, pod koniec września ubiegłego roku został jednak zatrzymany – informuje Polska Policja.

Na podstawie zebranych dowodów mężczyźnie zostały przedstawione trzy zarzuty kradzieży z włamaniem, dokonanych na terenie powiatu oświęcimskiego. Na podstawie wniosku prokuratora oświęcimski Sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

zlodziej

– Na tym jednak oświęcimscy kryminalni nie poprzestali. Zaczęli weryfikować podobne sprawy z innych powiatów i województw. Okazało się, że 63-latek ma związek z siedmioma innymi włamaniami do mieszkań dokonanych na terenie kilku powiatów w Małopolsce, a także na terenie województwa podkarpackiego. W ramach prowadzonych czynności policjanci przeprowadzili wizję lokalną oraz eksperyment procesowy, podczas których zdobyli dodatkowe dowody, potwierdzające związek 63-latka z włamaniami. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu śledczy przedstawili zatrzymanemu kolejne 7 zarzutów – dodaje Polska Policja.

63-latek, był uprzednio wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu i odbywał za nie kary pozbawienia wolności. Kolejne przestępstwa, których się dopuścił popełnione zostały, w warunkach wielokrotnej recydywy, w związku z tym kara, która mu grozi to nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Polska Policja

19-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)