REKLAMA

Odzyskano mercedesa wartego ponad milion złotych

Kolejny wynik międzynarodowej współpracy śledczych z Bieszczadzkiego Oddziału SG. Dzięki wsparciu mundurowych z Przemyśla estońscy policjanci zatrzymali mercedesa utraconego w Szwecji.

Do zdarzenia doszło 28 marca na jednym z estońsko-rosyjskich przejść granicznych. Przedmiotem działań służb był samochód marki Mercedes-Bens AMG G63 (rok produkcji 2023). Pojazd miał być wywieziony do Rosji przez dwóch mężczyzn — obywateli jednego z państw UE. Dzięki szybkiej wymianie informacji mundurowych z BiOSG, policjantów ze Szwecji, Estonii i funkcjonariusza Agencji Frontex szybko ustalono, że auto o szacunkowej wartości ponad 1,1 mln złotych zostało przywłaszczone na szkodę firmy leasingowej. Dalsze czynności prowadzą miejscowe służby.

To już kolejny pozytywny efekt międzynarodowej współpracy śledczych z BiOSG. W ostatnich kilkunastu miesiącach przedstawiciele m.in. policji litewskiej, francuskiej, hiszpańskiej czy rumuńskiej odzyskali liczne luksusowe pojazdy przywłaszczonych na szkodę firm leasingowych i wypożyczalni. Tych zatrzymań dokonywano dzięki informacjom uzyskanym od podkarpackich strażników granicznych.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

31-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)