REKLAMA

Podejrzany Lexus na granicy. Udaremniono próbę wywozu pojazdu na Ukrainę

PODKARPACIE. Strażnicy graniczni z przejścia granicznego w Korczowej udaremnił próbę wywozu do Ukrainy auta o wartości 170 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (23 marca) podczas kontroli podróżnych i pojazdów wyjeżdżających z Polski do Ukrainy. Funkcjonariusze Straży Granicznej weryfikujący legalność pochodzenia pojazdów nabrali podejrzeń co do autentyczności numerów identyfikacyjnych jednego z aut (VIN). Samochodem marki Lexus RX300 o szacunkowej wartości 170 tys. złotych podróżował 43-letni Ukrainiec. W wyniku szczegółowej kontroli stwierdzono ingerencję w ww. oznaczenia. Pojazd został zatrzymany i będzie poddany szczegółowej ekspertyzie. W takich przypadkach badanie przeprowadzają specjaliści mechanoskopii z SG. Tymczasem kierowca pojazdu został przesłuchany w charakterze świadka. Mundurowi prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Od początku 2024 roku funkcjonariusze SG z Podkarpacia zatrzymali samodzielnie oraz przy współpracy z innymi służbami blisko 30 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi ponad 3 mln złotych.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

25-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)