REKLAMA

Podkarpaccy strażnicy odzyskali dwa skradzione pojazdy

KORCZOWA/PODKARPACIE. Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Korczowej odzyskali dwa pojazdy. Autokar utracono tydzień temu na terytorium Węgier i mercedesa, który był poszukiwany przez niemieckie służby.

– 21 grudnia do kontroli na przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się 40-letni obywatel Ukrainy. Cudzoziemiec kierował autobusem wjeżdżającym do Polski. Podczas kontroli legalności pochodzenia pojazdu mundurowi ustalili, że jego dane figurują w międzynarodowej bazie poszukiwawczej SIS. Jak się okazało, autokar został utracony tydzień temu na terenie Węgier i jest poszukiwany przez tamtejsze służby. Szacunkowa wartość zatrzymanego pojazdu wynosi 230 tys. zł – poinformował Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

Dwa dni wcześniej strażnicy graniczni odzyskali Mercedesa Sprintera o wartości ok. 58 tys. zł.

kor_1

– Do zatrzymania doszło podczas kontroli pojazdu na kierunku wyjazdowym z Polski. Busem kierował 30-letni obywatel Ukrainy. Mundurowi wykryli rozbieżności w oznaczeniach identyfikacyjnych busa. Po ustaleniu rzeczywistych parametrów okazało się, że mercedes jest poszukiwany od 2019 przez niemieckie służby – dodaje BiOSG.

Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili pojazdy oraz części samochodowe pochodzące z przestępstwa o łącznej szacunkowej wartości ponad 9 mln zł.

Źródło: BiOSG

22-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)