REKLAMA

PODKARPACIE. 17-letni złodzieje zatrzymani. Okradli mieszkanie seniora!

JAROSŁAW / PODKARPACIE. Kryminalni z jarosławskiej komendy ustalili i zatrzymali sprawców rozboju, do którego doszło w jednym z budynków mieszkalnych w Szówsku. Okazali się nimi dwaj 17-latkowie. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Do zdarzenia doszło w poniedziałek po północy, w Szówsku. Dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że dwóch nastolatków włamało się do budynku mieszkalnego, skąd ukradli około 2 tys. zł i uciekli w nieznanym kierunku.

449-295337

Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. W rozmowie ze zgłaszającym mundurowi ustalili, że 65-latek, w środku nocy, usłyszał odgłos rozbijanej szyby. Gdy wstał zobaczyć co się stało, w mieszkaniu znajdowało się dwóch mężczyzn ubranych w ciemną odzież. Jeden z nich był zamaskowany. Obaj zaatakowali seniora, po czym ukradli mu 8 paczek papierosów oraz pieniądze i uciekli. Łączna suma strat została oszacowana na ponad 2 tysiące złotych.

Z chwilą otrzymania zgłoszenia policjanci robili wszystko, aby jak najszybciej wytypować i zatrzymać sprawców napadu. Kryminalni skrupulatnie analizowali każdy szczegół, docierali do świadków, zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu. Te intensywne czynności, już kolejnego dnia, pozwoliły wytypować dwie osoby, mające mieć związek ze sprawą.

Trop zaprowadził ich do dwóch 17-latków – jeden to mieszkaniec Jarosławia, drugi gminy Jarosław. Nastolatkowie zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Kryminalni odzyskali cześć skradzionych pieniędzy.

17-latkowie usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

źródło: KPP Jarosław

zdj: KPP Jarosław

26-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)