REKLAMA

PODKARPACIE. Funkcjonariusze KAS i Policji przechwycili ponad 11 kilogramów suszu marihuany

PODKARPACIE. W kwietniu br. funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu i przemyscy policjanci przeprowadzili skuteczne działania skierowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, które doprowadziły do zatrzymania 38-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 11 kilogramów suszu marihuany, o czarnorynkowej wartości około 790 tysięcy złotych.

article (3)

Śledztwo w tej sprawie prowadzili policjanci z przemyskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. 38-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty zorganizowania przewozu znacznych ilości środków odurzających w postaci suszu marihuany, w celu wprowadzenia ich do obrotu oraz usiłowania przewozu na teren Polski znacznych ilości narkotyków. Przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

Sąd Rejonowy w Przemyślu w kwietniu br. zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy, który w lipcu został przedłużony przez Sąd Okręgowy w Przemyślu.

Za popełnione przestępstwa 38-latek odpowie przed sądem, do którego wpłynął akt oskarżenia. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

źródło: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

zdjęcia: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie


04-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)