REKLAMA

PODKARPACIE: Honda i Opel odzyskane na granicy w Korczowej

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Korczowej zatrzymali dwa pojazdy pochodzące z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi 90 tys. zł.

11 maja do kontroli w przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się 60-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna wyjeżdżał z Polski hondą CRV zarejestrowaną na Ukrainie. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu strażnicy graniczni zauważyli nieuprawnioną ingerencję w jego oznaczenia identyfikacyjne. Ponadto podejrzany wydał się również mundurowym dowód rejestracyjny samochodu. Jak się okazało, ukraiński dokument był podrobiony na wzór oryginału.

Samochód o wartości ok. 45 tys. zł oraz fałszywy dowód rejestracyjny zostały zatrzymane, a w sprawie specjaliści z SG prowadzą dalsze czynności.

Dzień wcześniej (10 maja) na tym samym przejściu granicznym zatrzymano osobówkę marki Opel Insignia. Autem wyjeżdżał z kraju 39-letni obywatel Polski. Podczas kontroli mundurowi ujawnili, że dane pojazdu figurują w międzynarodowych bazach poszukiwawczych (Interpol oraz SIS). Opel był poszukiwany przez niemieckie służby już od ponad 4 lat.

Pojazd o szacunkowej wartości 45 tys. zł został zatrzymany i razem z kierującym przekazany policjantom, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ponad 30 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość przekracza 2,5 mln zł.

14-234412

14-234411

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

 
12-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)