REKLAMA

PODKARPACIE: Policjanci rywalizowali w zawodach pierwszej pomocy (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu odbyły się wojewódzkie eliminacje do VIII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W rywalizacji ratowników brały udział 22 patrole reprezentujące komendę wojewódzką oraz komendy miejskie i powiatowe. Najlepszym zespołem ratunkowym okazali się policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

Zawody rozpoczęły się od testu wiedzy. Policjanci musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Każdy z zawodników miał odpowiedzieć na 30 pytań przygotowanych przez Szkołę Policji w Słupsku. Kolejna konkurencja była bardziej widowiskowa, policyjne pary musiały przeprowadzić interwencję połączoną z udzielaniem pierwszej pomocy. Ratowali człowieka, który zasłabł w miejscu publicznym.

Sędziowie przyznawali punkty za to, czy policjanci właściwie ocenili sytuację i udzielili pomocy osobie, która jej wymagała. Oceniane było też badanie funkcji życiowych, skuteczne prowadzenie resuscytacji i postępowanie po ewentualnym przywróceniu czynności życiowych.

Najlepszym patrolem – zespołem ratunkowym okazali się policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie – mł. asp. Bartosz Wojtowicz i mł. asp. Łukasz Czudak. To oni będą reprezentować podkarpacką Policję w Finale VIII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych, który odbędzie się w dniach 5 – 7 czerwca 2023 r. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej – mł. asp. Anna Siedlecka oraz sierż. szt. Adrian Kocój, natomiast trzecią lokatę wywalczyli przedstawiciele mieleckiej komendy – mł. asp. Krzysztof Soboń i z sierż. Kamil Grabiec.

Dyplomy i nagrody najlepszym drużynom wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie – nadinsp. Dariusz Matusiak.

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

 

11-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)