REKLAMA

POLICJA. Jechał na „czterech zakazach” i bez ważnych badań technicznych

Policjanci z komisariatu w Radymnie, zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. W trakcie wykonywanych czynności przez mundurowych okazało się, że siedzący za kierownicą 22-latek miał cztery aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, a jego auto nie posiadało ważnych badań technicznych. Został on zatrzymany. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Kilka dni temu policjanci z komisariatu w Radymnie pełniąc służbę na terenie miasta, na ul. Lwowskiej zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. Kierujący nie posiadał przy sobie dokumentu tożsamości. Podczas legitymowania podał dane, które nie pokrywały się w całości z danymi w policyjnych systemach. Po dokonaniu kontroli osobistej okazało się, że mężczyzna posiadał w kieszeni dokumenty na inne dane niż podał wcześniej. Szybko okazało się dlaczego kierujący chciał wprowadzić w błąd funkcjonariuszy.

Sprawdzenia w policyjnych systemach informatycznych wykazały, że 22-letni mieszkaniec gminy Radymno, który kierował audi, posiadał cztery aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez jarosławski i przemyski sąd. Ponadto miał wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, a jego samochód nie posiadał ważnych badań technicznych.

Policjanci zatrzymali mężczyznę w policyjnym areszcie. 22-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

źródło: Podkarpacka Policja

24-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)