REKLAMA

Policyjne służby na przemyskim stoku (FOTO)

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, policjanci z przemyskiej komendy pełnili służbę na stoku narciarskim w Przemyślu. Głównym celem policyjnych patroli narciarskich jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród korzystających ze stoku, a przede wszystkim zapobieganie wypadkom na nartach.

Działania przemyskich policjantów, w trakcie służby na stoku, skupione są przede wszystkim na zwracanie uwagi osobom, które zachowują się nieostrożnie i bez wyobraźni. Mundurowi reagują również, gdy dzieci i młodzież poniżej 16 roku życia, podczas jazdy na nartach, czy deskach snowboardowych, nie posiadają kasku ochronnego. Odpowiedzialność za młodszych użytkowników stoku ponoszą rodzice lub opiekunowie.

303-254929_1

Mundurowi obserwują również narciarzy i snowboardzistów pod katem trzeźwości, by eliminować realne zagrożenie dla innych użytkowników stoku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przewidziane są kary dla narciarzy i snowboardzistów, którzy wejdą na stok pod wpływem alkoholu, bądź środków odurzających. Grozi za to grzywna, a zarządzający terenem narciarskim może również zakazać wstępu albo nakazać opuszczenie takiej trasy osobie, której zachowanie wyraźnie wskazuje, że jest pod wpływem działania takich substancji.

W trakcie patrolu, policjanci zwracają też uwagę na sprzęt, który narciarze pozostawiają bez opieki, a także na kulturę na stoku i w kolejkach do wyciągu. Funkcjonariusze dbają, aby użytkownicy nie zjeżdżali z wyznaczonych tras.

Pamiętajmy, że brawura i lekceważenie zasad poruszania się po stokach, są główną przyczyną wypadków wśród narciarzy.

Przypominamy również po raz kolejny o istotnym elemencie akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, którym jest konkurs plastyczno-filmowy „Śnieżny dekalog”.

303-254928

KMP Przemyśl


21-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)