REKLAMA

Policyjne służby na przemyskim stoku (FOTO)

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, policjanci z przemyskiej komendy pełnili służbę na stoku narciarskim w Przemyślu. Głównym celem policyjnych patroli narciarskich jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród korzystających ze stoku, a przede wszystkim zapobieganie wypadkom na nartach.

Działania przemyskich policjantów, w trakcie służby na stoku, skupione są przede wszystkim na zwracanie uwagi osobom, które zachowują się nieostrożnie i bez wyobraźni. Mundurowi reagują również, gdy dzieci i młodzież poniżej 16 roku życia, podczas jazdy na nartach, czy deskach snowboardowych, nie posiadają kasku ochronnego. Odpowiedzialność za młodszych użytkowników stoku ponoszą rodzice lub opiekunowie.

303-254929_1

Mundurowi obserwują również narciarzy i snowboardzistów pod katem trzeźwości, by eliminować realne zagrożenie dla innych użytkowników stoku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przewidziane są kary dla narciarzy i snowboardzistów, którzy wejdą na stok pod wpływem alkoholu, bądź środków odurzających. Grozi za to grzywna, a zarządzający terenem narciarskim może również zakazać wstępu albo nakazać opuszczenie takiej trasy osobie, której zachowanie wyraźnie wskazuje, że jest pod wpływem działania takich substancji.

W trakcie patrolu, policjanci zwracają też uwagę na sprzęt, który narciarze pozostawiają bez opieki, a także na kulturę na stoku i w kolejkach do wyciągu. Funkcjonariusze dbają, aby użytkownicy nie zjeżdżali z wyznaczonych tras.

Pamiętajmy, że brawura i lekceważenie zasad poruszania się po stokach, są główną przyczyną wypadków wśród narciarzy.

Przypominamy również po raz kolejny o istotnym elemencie akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, którym jest konkurs plastyczno-filmowy „Śnieżny dekalog”.

303-254928

KMP Przemyśl


21-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)