REKLAMA

Polska24.pl / Konie, kucyki i osioł wędrowały drogą (VIDEO)

Polska24.pl / Konie, kucyki i osioł wędrowały drogą (VIDEO)

Polska24.pl / W Nowy Rok stado zwierząt spacerowało drogą na trasie od Wlewska do Piaseczna w gminie Lidzbark. Informacja o tym dotarła do policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem zwierząt i uczestników ruchu drogowego do czasu przyjazdu właściciela. Jak się okazało, zwierzęta wystraszone strzałami petard wybiegły z ogrodzonej posesji.

„Stado zwierząt wędruje drogą” – takiej treści zgłoszenie otrzymał oficer dyżurny Komisariatu Policji w Lidzbarku od uczestnika ruchu drogowego. Zdarzenie miało miejsce w Nowy Rok (01.01.2024 r.) tuż po 7:00. Na trasę od Wlewska do Piaseczna skierowano policyjny patrol z Lidzbarka, który na drodze wojewódzkiej nr 544 zauważył idące drogą stado zwierząt, w tym konie, kucyki i osiołka.

Policjanci ustalili i powiadomili właściciela zwierząt, który dojechał na miejsce wraz z pracownikiem w celu wyłapania zwierząt. Do czasu przyjazdu właściciela policjanci w radiowozie czuwali nad bezpieczeństwem zwierząt i innych uczestników ruchu. Jak ustalono, zwierzęta uciekły w sylwestrową noc wystraszone wystrzałami fajerwerków i petard.

Z uwagi na zaistniałe zagrożenie policjanci pouczyli właściciela zwierząt o obowiązku właściwego zabezpieczenia zwierząt.

Na nagraniu widoczne są zwierzęta idące drogą przed radiowozem.

KPP w Działdowie

03-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)