REKLAMA

Protest ROLNIKÓW: NIE MAMY gdzie sprzedawać naszych zbóż! NIKT nie kontroluje tranzytu z Ukrainy! (VIDEO)

Protest ROLNIKÓW: NIE MAMY gdzie sprzedawać naszych zbóż! NIKT nie kontroluje tranzytu z Ukrainy! (VIDEO)

tvPolska.pl Protest rolników w Krasiczynie odbył się w związku z wizytą komisarza Janusza Wojciechowskiego. Protestujący rolnicy wskazali jednoznacznie, iż tranzyt ukraińskiego zboża zabija polską gospodarkę rolną.

Od wielu miesięcy rolnicy z całej Polski biją na alarm w sprawie zbóż z Ukrainy. 26 lutego w Krasiczynie odbył się protest rolników z Podkarpacia, którzy zebrali się aby uświadomić Polakom powagę sytuacji związanej z tranzytem. Jak podkreślili uczestnicy, tranzyt w swojej obecnej formie zabija polskie rolnictwo. Zboża, które miały być eksportowane do innych państw, zalegają na polskim rynku.

Rolnicy zwracają uwagę, iż rząd nie robi nic, aby ratować sytuację. Choć od miesięcy sygnalizują problemy, producenci płodów rolnych nie zostali wysłuchani, a działania władz mają być pozorne i nieskuteczne. Członkowie protestu mówią wprost, iż przez ukraińskie zboże polski rolnik nie może sprzedać swojego towaru. Ich sytuację pogarszają rosnące ceny nawozów, jak i blokada magazynów, które zostały praktycznie zalane towarami z Ukrainy – gorszymi jakościowo i niespełniającymi unijnych norm.

Rolnicy postanowili raz jeszcze wyjść na ulice, aby zwrócić uwagę komisarza Janusza Wojciechowskiego na problem, jakim jest obumieranie polskiego rolnictwa.

Więcej na tvPolska.pl

02-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)