REKLAMA

PRZEMYŚL: Dzień profilaktyki onkologicznej

Jak oswoić się z diagnozą choroby nowotworowej? Gdzie szukać wsparcia? Jak radzić sobie po przebytej chorobie nowotworowej? Jak dbać o siebie, swój wygląd i zdrowie? Jakie podejmować kroki, aby przeciwdziałać chorobie nowotworowej i jak najdłużej cieszyć się zdrowiem?

Tego wszystkiego dowiecie się już 15 kwietnia br. w Galerii Sanowa! Wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Przemyślu, Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu oraz Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Przemyślu, zapraszamy w godz. 12:00 – 16:00 na Dzień Profilaktyki Onkologicznej „Masz haka na raka?”. W tym dniu Klienci galerii będą mogli m.in. uzyskać najważniejsze informacje związane z tematyką profilaktyki onkologicznej, dowiedzieć się o tym, jak ważny jest styl życia, jakie badania warto wykonać oraz jak radzić sobie z diagnozą choroby nowotworowej.

W ramach wydarzenia na pasażu przy wejściu głównym do galerii odbędą się:

  • prelekcje i instruktaże pielęgniarek i lekarzy onkologów,
  • porady kosmetyczne w zakresie pielęgnacji skóry twarzy i dłoni ( zabiegi na dłonie, analiza koloru i rodzaju skóry lampą Wood’a),
  • porady dietetyczne w chorobie nowotworowej i analiza składu ciała,
  • pierwsza pomoc przedmedyczna,
  • warsztaty (na fantomach) z samobadania piersi, jąder, skóry,
  • instruktaże rzucania palenia i pomiar CO2 w wydychanym powietrzu,
  • badanie dermatoskopowe,
  • pomiary profilaktyczne tj. `badanie poziomu cukru we krwi, pomiar ciśnienia.

To będzie dzień pełen instruktaży, ważnych porad i warsztatów. Ale nie tylko!

W specjalnie zaaranżowanej strefie, stylistki z salonu Greenpoint doradzą Paniom, jak być modną i stylową, dobiorą odpowiedni strój i dodatki, które podkreślą atuty figury, a odwrócą uwagę od mankamentów. Zadowolenie z własnego wyglądu to też terapia – może poprawić jakość życia osoby chorej i pozytywnie wpłynąć na jej kondycję psychiczną, a dzięki temu wspomóc proces leczenia onkologicznego. Bo choroba nowotworowa nie musi oznaczać rezygnacji z dbania o siebie.

Dla najmłodszych przygotujemy strefę zabaw i malowania twarzy, aby rodzice, którzy przyjdą z dziećmi, mogli swobodnie skorzystać z oferowanych konsultacji oraz porad.

Z kolei miłośników tańca zaprosimy na pokazy Zumba i Zumba Kids w wykonaniu dzieci i dorosłych.

Dodatkowo, w dniach 11 – 15 kwietnia odbędzie zbiórka włosów w Salonie Fryzjerskim Cabello w naszej galerii. W tym terminie będzie można oddać swoje włosy w zamian za darmowe obcięcie a włosy zostaną wykorzystane do produkcji peruk dla osób po chemioterapii.

Zarezerwujcie sobie czas i bądźcie z nami! Rzetelna wiedza i profilaktyka ratują życie.

Plakat_Masz haka na raka_GS

UM Przemyśl

13-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)