REKLAMA

PRZEMYŚL. Ferie z WOT w 20 Brygadzie trwają w najlepsze…

Byt kształtuje świadomość, a bytowanie w lesie – hart ducha. Zamiast ciepłego łóżka – śpiwór i karimata. Zamiast poduszki – śnieżny puch. Zamiast kaloryfera – ognisko. Zamiast telewizora twarze kolegów, koleżanek  – kompanii… Oto cała prawda o braterstwie, braterstwie żołnierza-obywatela…

Już drugi tydzień w 20 Przemyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej realizowane jest szkolenie podstawowe dla ochotników z terenu miasta Przemyśla i Powiatu Przemyskiego, którzy zdecydowali się wstąpić do przemyskich terytorialsów w czasie tegorocznych ferii zimowych.

Zdawać by się mogło, iż tegoroczna zima jest dość łaskawa to jednak jej zmienność czyni przedmiotowe szkolenie dość nietuzinkowym ze względu na zmienny anturaż bieżącej aury. Żołnierze podczas bazowego szkolenia realizują zajęcia m.in. z taktyki, bytowania, wyszkolenia strzeleckiego a także topografii. Mimo, że zmienność aury może nie rozpieszcza to im więcej trudu i potu włożone w szkolenie tym mniej krwi na polu walki.

A już w bieżącą niedzielę 29 stycznia zwieńczeniem włożonego trudu w szkolenie będzie uroczysta przysięga wojskowa, która tym razem odbędzie się na rynku w Birczy zgodnie z misją terytorialsów – terytorialsi blisko społeczności lokalnych. Kolejne wcielenia do 20 Przemyskiej Brygady OT już niebawem!

źródło: przemysl.pl

20-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)