REKLAMA

PRZEMYŚL: Finał Międzynarodowego Festiwalu Artystycznego SAMOCVITY

PRZEMYŚL. Zamek Kazimierzowski po raz kolejny gościł uczestników Międzynarodowego Festiwalu Artystycznego SAMOCVITY. Wzięło w nim udział ponad 150 uczestników z Ukrainy i z Polski wraz z opiekunami oraz rodzicami. Startowali w kilkunastu kategoriach artystycznych, m.in. wokalnych, tanecznych, teatralnych. Spotkanie trwało trzy dni, od 1 do 3 kwietnia, a w tym ostatnim dniu nastąpił finał konkursu na scenie PCKiN „Zamek”.

SAMOCVITY to artystyczny projekt, którego głównym zadaniem jest prezentacja uzdolnionej międzynarodowej młodzieży oraz wspólna, integrująca, artystyczna praca. Organizatorem tego wydarzenia jest lwowska organizacja pozarządowa Art centr „Antre” z Ukrainy z Panią Prezes Wiktorią Mychajłowa na czele oraz Fundacja Widowisk Masowych w Ptaszkowej, którą kieruje Pani Prezes Nadiia Moroz-Olshanska. Znaczącym wsparciem dla organizatorów był Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun i Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zarządzane przez Dyrektor Renatę Nowakowską.

Po całym dniu (2 kwietnia od rana do wieczora) zmagań konkursowych nadszedł czas na ogłoszenie wyników: Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Sztuki „SAMOCVITY” Przemyśl 2023 zdobył Zespół Wokalny DOMINANTA KZ. „Klesowska Dziecięca Szkoła Muzyczna” m. Klesiv (Ukraina), Kierownik Oleksandra Holovnia, Koncertmistrz Victoria Hlabets.

UM Przemyśl


04-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)