REKLAMA

PRZEMYŚL: Jubileusz 9-lecia działalności Teatru S.A.N. (ZDJĘCIA)

PRZEMYŚL. Teatr S.A.N. (Spontanicznie, Amatorsko, Niezależnie) z Przemyśla, którego twórcą – przede wszystkim – ale także scenarzystą, reżyserem i oczywiście aktorem jest Rafał Paśko, prezentuje swoje przedstawienia m.in. na scenie Zamku Kazimierzowskiego już od dziewięciu lat. Od samego początku wszystkie występy cieszą się ogromnym powodzeniem i nagradzane są rzęsistymi brawami.

Repertuarowa paleta jest bardzo szeroka, realizowane spektakle to propozycje dla widzów w wieku od przedszkolnego do najbardziej dojrzałego. S.A.N. nie przestaje zadziwiać, każda premiera jest zaskoczeniem – oczywiście na plus. Za każdym razem jesteśmy świadkami nowych rozwiązań scenicznych, tak choreograficznych jak i podejścia do tekstu. Za każdym razem jest inaczej – lepiej. Jedno jest jednak niezmienne – każda pozycja niesie pozytywne przesłanie i jest godna polecenia.

Na jubileuszowy wieczór (25 kwietnia) na zamkowej scenie Rafał Paśko przygotował dwa widowiska wyreżyserowane przez siebie: „Dobra samotność” i „J”. W pierwszym z nich wystąpiły uczennice II LO w Przemyślu: Olivia Głowacz, Zofia Nykel, Zuzanna Pawliszcze, Magdalena Sobczak, Wiktoria Strzyżewska. Drugi to monodram, w którym wystąpiła Jagoda Adamiec. Zanim jednak wystąpili młodzi, utalentowani aktorzy, widzowie obejrzeli film Roberta Młynarskiego przedstawiający dotychczasowe osiągnięcia Teatru S.A.N.

Jak na Jubileusz przystało, odbyła się też część zwana oficjalną. W przerwie miedzy spektaklami, na scenie pojawiła się Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK Renata Nowakowska oraz Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Przemyślu Maciej Wolański. Z ich ust popłynęły słowa szczerego uznania za dotychczasowe osiągnięcia artystyczne dostojnego Jubilata, wręczony został list gratulacyjny oraz kosz upominkowy wypełniony po brzegi doskonałymi słodyczami.

Tekst i fotografie Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK


27-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)