REKLAMA

PRZEMYŚL: Koziołek Matołek i jego przygody na Zamku Kazimierzowskim

PRZEMYŚL. W sobotnie popołudnie na zamkowej scenie został wystawiony spektakl „Koziołek Matołek i jego przygody” w wykonaniu Teatru Prym-Art. Sala wypełniona po brzegi, zachwyceni widzowie, nie tylko Ci najmłodsi, duże emocje, świetna muzyka i piosenki na żywo – to najlepsza recenzja spektaklu.

Wraz z zabawnym Koziołkiem Matołkiem dzieci zwiedziły różne zakamarki świata w poszukiwaniu legendarnego Pacanowa. Na swojej drodze spotkały m.in. Zająca Piłkarza, zabawnego Jeża oraz Psa Burka. Pirat wysłał Matołka w morską wyprawę, podczas której spotkał Ośmiornicę Tosię. W Himalajach nasz Matołek nauczył się sztuki władania samurajskim mieczem, a na Czarnym Lądzie poznał zupełnie inną kulturę.

Muzyczny spektakl oparty na motywach książki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza, dostarczył młodym widzom niezapomnianych wrażeń. Zabawne koziołkowe perypetie, nietuzinkowe dialogi bohaterów oraz wartko tocząca się akcja, we wspaniałej autorskiej, muzycznej i scenograficznej oprawie okazały się niezwykle ciekawym wydarzeniem nie tylko dla najmłodszych widzów.

Publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami a Koziołkowi, z okazji jego 90. urodzin zaśpiewała 100 lat. 

Tekst: Joanna Olech
Fotografie: Grzegorz Gajdzik, Joanna Olech
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
UM Przemyśl


18-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)