REKLAMA

PRZEMYŚL: Malhowice dostępne dla kierowców ciężarówek powyżej 7,5 tony

PRZEMYŚL: W poniedziałek (13 lutego) w miejscu powstającego przejścia granicznego z Ukrainą Malhowice-Niżankowice ruszyła odprawa pojazdów ciężarowych przemieszczających się bez ładunku. Szczegóły zostały przedstawione podczas konferencji prasowej.

W wydarzeniu wzięli udział minister szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marek Kuchciński, prezes Agencji Odbudowy i Rozwoju Infrastruktury Ukrainy Mustafa-Masi Nayyem, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Bartosz Grodecki, ambasador Ukrainy w RP Wasyl Zwarycz, Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, przewodniczący Lwowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Maksym Kozicki oraz przedstawiciele służb mundurowych. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej reprezentowała delegacja na czele z Komendantem Oddziału gen. bryg. SG Andrzejem Popko.

W trakcie konferencji omówiono zakres funkcjonowania przejścia. Odprawę uruchomiono w stosunku do pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 tony, przemieszczających się bez ładunku. Możliwość przekraczania granicy w tym miejscu nie obejmuje pustych, nieoczyszczonych cystern, przeznaczonych do przewozu materiałów niebezpiecznych.

Wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki podkreślił, że decyzja o uruchomieniu odprawy zapadła m.in. w wyniku owocnej współpracy służb po obu stronach granicy. Otwarcie tymczasowej infrastruktury ma na celu zwiększenie przepustowości obecnie funkcjonujących przejść granicznych oraz zwiększenie płynności wymiany towarów.

Odprawa w przejściu granicznym Malhowice-Niżankowice prowadzona jest całodobowo na obydwu kierunkach. Pierwszy samochód ciężarowy przekroczył granicę w poniedziałek, tuż po godz. 8 rano.

źródło: Straż Graniczna


14-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)