REKLAMA

PRZEMYŚL: Wieczorne rozmowy o sztuce. Symbolika Ikony.

PRZEMYŚL. 25 kwietnia o godzinie 17.00 organizatorzy zapraszają na 71. spotkanie z cyklu „Wieczorne rozmowy o sztuce”. Ten wieczór zatytułowany będzie „Symbolika Ikony”, a multimedialny wykład poprowadzi ksiądz Marek Wojnarowski, Dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego w Przemyślu. Projekt realizowany przez Galerię Sztuki Współczesnej w Przemyślu we współpracy z Przemyskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

Wieczorne rozmowy o sztuce – projekt cyklicznych spotkań artystów, krytyków i historyków sztuki z publicznością. Celem jest otwarta dyskusja o wybranych aspektach sztuki, analiza pojedynczego dzieła, przesłania, konstrukcji, materii czy warsztatu, a także promocja wydawnictw i wydarzeń artystycznych.

Ks. Marek Wojnarowski – Doktorant Wydziału Artes Liberales UW, Dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego w Przemyślu. Urodzony w Sanoku. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. Interesuje się sztuką cerkiewną, swoje zainteresowania koncentruję na tematyce przedstawień Sądu Ostatecznego. Od 2006 r. pełni funkcję dyrektora Muzeum Archidiecezjalnego w Przemyślu. Aktywnie uczestniczył w przygotowaniu nowej siedziby dla Muzeum. Od 2007 r. pełni funkcję Archidiecezjalnego Konserwatora Zabytków i Przewodniczącego Komisji Artystyczno – Budowlanej. W latach 2007-2013 r. wykładał także historię sztuki i zagadnienia dotyczące sztuki sakralnej w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Od 2006r. prowadzi zajęcia z historii sztuki kościelnej i symboliki ikon dla kleryków WSD w Przemyślu. Stara się systematycznie uczestniczyć w sesjach i konferencjach naukowych z dziedziny sztuki cerkiewnej czy też muzealnictwa. 

rozmowy o sztuce-ikony

UM Przemyśl

19-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)