REKLAMA

RADA MIASTA RZESZOWA: TAK DLA IN VITRO!

RADA MIASTA RZESZOWA: TAK DLA IN VITRO!

RADA MIASTA RZESZOWA: TAK DLA IN VITRO!

Na ostatnią sesję Rady Miasta Rzeszowa powrócił temat in vitro. Opinia radnych w tej sprawie nie jest jednoznaczna. Co na ten temat sądzą radni? Zapytaliśmy o to: Przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa Andrzeja Deca, Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Tomasza Kamińskiego i radnego Jerzego Jęczmienionkę.

Jak czytamy w przyjętej uchwale, potrzeba wdrożenia przez Miasto Rzeszów programu na rzecz ochrony i promocji zdrowia rozrodczego pojawiła się wraz z wystąpieniem negatywnych zjawisk demograficznych związanych ze spadkiem liczby urodzeń na terenie Polski, w tym także Rzeszowa. W latach 2017-2020 odnotowano spadek przyrostu naturalnego w naszym mieście z wartości 4,21 ‰ w 2017 roku do 1,25 ‰ w 2020 roku. Obniżający się przyrost naturalny w Rzeszowie, osiągnął w 2021 r. wartość ujemną – 0,7 ‰. Monitoring sytuacji demograficznej Rzeszowa wskazuje jednoznacznie na starzenie się populacji Miasta i konieczność podjęcia wyzwań w tej dziedzinie. Opracowany na licencji Łódzkiej program polityki zdrowotnej „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Rzeszowa na lata 2022-2025” zakłada wsparcie w skorzystaniu z najnowocześniejszych metod diagnostyki i leczenia dla par wymagających procedury in vitro. Zaplanowane interwencje w ramach programu obejmują procedurę zapłodnienia pozaustrojowego przeprowadzaną w ramach dawstwa partnerskiego, działania edukacyjne i konsultacje z psychologiem.  

<iframe width=”820″ height=”435″ src=”https://tvpolska.pl/rada-miasta-rzeszowa-tak-dla-in-vitro/15144/?video_embed=15144″ frameborder=”0″ allow=”accelerometer; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

01-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)