REKLAMA

RADA MIASTA RZESZOWA: TAK DLA IN VITRO!

RADA MIASTA RZESZOWA: TAK DLA IN VITRO!

RADA MIASTA RZESZOWA: TAK DLA IN VITRO!

Na ostatnią sesję Rady Miasta Rzeszowa powrócił temat in vitro. Opinia radnych w tej sprawie nie jest jednoznaczna. Co na ten temat sądzą radni? Zapytaliśmy o to: Przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa Andrzeja Deca, Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Tomasza Kamińskiego i radnego Jerzego Jęczmienionkę.

Jak czytamy w przyjętej uchwale, potrzeba wdrożenia przez Miasto Rzeszów programu na rzecz ochrony i promocji zdrowia rozrodczego pojawiła się wraz z wystąpieniem negatywnych zjawisk demograficznych związanych ze spadkiem liczby urodzeń na terenie Polski, w tym także Rzeszowa. W latach 2017-2020 odnotowano spadek przyrostu naturalnego w naszym mieście z wartości 4,21 ‰ w 2017 roku do 1,25 ‰ w 2020 roku. Obniżający się przyrost naturalny w Rzeszowie, osiągnął w 2021 r. wartość ujemną – 0,7 ‰. Monitoring sytuacji demograficznej Rzeszowa wskazuje jednoznacznie na starzenie się populacji Miasta i konieczność podjęcia wyzwań w tej dziedzinie. Opracowany na licencji Łódzkiej program polityki zdrowotnej „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Rzeszowa na lata 2022-2025” zakłada wsparcie w skorzystaniu z najnowocześniejszych metod diagnostyki i leczenia dla par wymagających procedury in vitro. Zaplanowane interwencje w ramach programu obejmują procedurę zapłodnienia pozaustrojowego przeprowadzaną w ramach dawstwa partnerskiego, działania edukacyjne i konsultacje z psychologiem.  

<iframe width=”820″ height=”435″ src=”https://tvpolska.pl/rada-miasta-rzeszowa-tak-dla-in-vitro/15144/?video_embed=15144″ frameborder=”0″ allow=”accelerometer; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

01-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)