REKLAMA

REGION. Prowadził ciężarówkę pod wpływem alkoholu! Dostał drgawek na widok policjantek

PODKARPACIE / JAROSŁAW. Policjantki z leżajskiej komendy w ramach akcji „Trzeźwy poranek” zatrzymały do kontroli drogowej mężczyznę kierującego ciężarowym mercedesem. Okazało się, że był nietrzeźwy. Policyjny alkomat wykazał w jego organizmie ponad promil alkoholu.

460-294556_3

Dzisiaj rano, funkcjonariuszki z ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, podczas pełnionej służby na terenie Brzózy Królewskiej zatrzymały do kontroli drogowej kierującego samochodem ciężarowym marki Mercedes. Okazał się być 35-letni mieszkaniec powiatu rzeszowiskiego. W trakcie przeprowadzanej kontroli, mężczyzna zaczął zachowywać się nerwowo. Jego oddech stał się płytki i dostał ataku drgawek. Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielił mężczyźnie pierwszej pomocy. Stan, w jakim znajdował się 35-latek nie zagrażał jego życiu, a on sam nie wymagał hospitalizacji. Mężczynę poddano badaniu na zawartość alkoholu. Policyjny alkomat wykazał w jego organiźmie ponad 1 promil alkoholu.

Samochód, którym kierował mężczyzna został zabezpieczony przez osobę wskazaną, posiadającą odpowiednie uprawnienia. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy, a dodatkowo odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Policja przypomina, że kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym podlega karze grzywny, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolości do lat 2.

 

źródł: KPP Leżajsk

zdj. KPP Brzozów

03-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)