REKLAMA

RZESZÓW. Konferencja prasowa posłów na Sejm RP (VIDEO)

RZESZÓW. Konferencja prasowa posłów na Sejm RP (VIDEO)

RZESZÓW/PODKARPACIE. W Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie zorganizowano konferencję prasowa z udziałem Ewy Leniart oraz Teresy Pamuły, posłanek na Sejm, Jerzego Borcza, przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego i Piotr Pilcha, wicemarszałka. Konferencja dotyczyła poparcia protestujących rolników.

Rolnicy trwają niestrudzenie na proteście sprzeciwiając się napływowi towarów rolno-spożywczych z Ukrainy. Wyrażają również sprzeciw wobec Zielonego Ładu, który dla polskiego rolnictwa, ale również dla rolników w całej Unii Europejskiej niesie wiele niekorzystnych rozwiązań. Widzimy, że rząd #Koalicja13XII na te protesty zostaje głuchy i nie podejmuje żadnych konkretnych decyzji i zobowiązań – powiedziała podczas konferencji Ewa Leniart.

ewa

Dzisiaj o godzinie dziesiątej, w rejonie przejścia granicznego w Barwinku, rolnicy rozpoczęli kolejny protest. Planują blokować przejazd pojazdów ciężarowych wjeżdżających ze Słowacji, a także wyjeżdżających z Polski. W związku z planowanym protestem i blokadą pojazdów ciężarowych, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu dla samochodów osobowych i autobusów.

protest_1

Zdjęcie ilustracyjne.

Rolnicy chcą m.in. wyrazić sprzeciw wobec wdrażania Zielonego Ładu, importu produktów z Ukrainy oraz domagają się wsparcia hodowców zwierząt.

Źródło: Informacje własne/Ewa Leniart/Fb

Fot: Ewa Leniart/Fb/ AZS/WZ

13-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)