REKLAMA

RZESZÓW. Miejski Klaster Energii musi poczekać

RZESZÓW. Miejski Klaster Energii musi poczekać

Początkowo wprowadzony, potem zdjęty z punktu obrad projekt uchwały dotyczący Rzeszowskiego Centrum Energii na pewno wróci pod dyskusję. Radni PiS stwierdzili, że projekt chcą jeszcze udoskonalić i nad nim popracować.

Pojawiły się nowe okoliczności i możliwości finansowania zewnętrznego, stąd chcemy poczekać z tym projektem i jeszcze go udoskonalić – mówił Marcin Fijołek, radny PiS, pomysłodawca projektu.

W projekcie uchwały czytamy: „Dostrzegając potrzebę wsparcia mieszkańców naszego miasta oraz małych i średnich przedsiębiorców w zakresie działań związanych ze wzrostem efektywności energetycznej, ochroną powietrza i klimatu oraz wsparcie przy szukaniu informacji dotyczących możliwości finansowania tego typu przedsięwzięć za celowe uważa się utworzenie Rzeszowskiego Centrum Energii jako punktu informacyjnego dla mieszkańców Rzeszowa. 2. Wydzielenie takiego miejsca, zlokalizowanego w dogodnym dla rzeszowian położeniu, pozwoli zapewnić mieszkańcom Rzeszowa nie tylko łatwy i wygodny dostęp do informacji o aktualnych programach finansowania inwestycji z zakresu poprawy efektywności energetycznej realizowanych przez miasto, ale także o innych projektach, w tym wojewódzkich oraz krajowych.”

Temat napewno na sesję Rady Miasta Rzeszowa jeszcze wróci.

28-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)