REKLAMA

RZESZÓW. Otwarto Centrum Edukacji Zdalnej dla młodzieży z Ukrainy

RZESZÓW. Otwarto Centrum Edukacji Zdalnej dla młodzieży z Ukrainy

RZESZÓW. Otwarto Centrum Edukacji Zdalnej dla młodzieży z Ukrainy

Miasto we współpracy z UNICEF i UNHCR Stworzyło Centrum Edujacji Zdalnej dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, aby mogły realizować naukę zdalną, a ich opiekunów możliwość zaadoptowania się do nowej sytuacji.
Dzięki temu, że dzieci z Ukrainy uczą się zdalnie i mogą to robić w takim właśnie centrum ich mamy lub opiekunowie będą mogli pójść do pracy lub zrobić np. kurs języka polskiego.
Centrum jest wyposażone w Laptopy ufundowane przez UNHCR, z których będą korzystać dzieci z Ukrainy, jak również polskie dzieci przebywające na edukacji domowej.
UNHCR i UNICEF bardzo angażują się od początku wojny w pomoc uchodzcom. Pierwsze centrum edukacji powstało przy ul. Gałezowskiego 2 wkrótce będą uruchomione kolejne 3 kolejne punkty.

Pomysłodawcą inicjatywy jest Zbigniew Bury dyrektor Wydziału Edukacji w Rzeszowie.

Pierwsze, uruchomione dzisiaj centrum, mieści się w Punkcie Informacji Oświatowej przy ul. Gałęzowskiego 2 w Rzeszowie. Zapewnia 10 miejsc w godzinach 9-14. W razie potrzeby czas jego pracy zostanie wydłużony. – Docelowo takich centrów w mieście będzie cztery. Trzy kolejne chcemy uruchomić w marcu, powstaną w budynkach Młodzieżowego Domu Kultury przy al. Piłsudskiego 25 i Osmeckiego 51, w Zespole Szkół Plastycznych przy ul. Staszica 16 a i w Szkole Podstawowej nr 25. Będzie w nich łącznie 80 miejsc – mówi Zbigniew Bury, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa.

 
Helena Cieciora
Poniżej relacja LIVE z konferencji prasowej: 
 

23-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)