REKLAMA

RZESZÓW. POLSKA 2050 o Przyszłość + zamiast 800+ i o edukacji. Konferencja na rzeszowskim rynku!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Dziś 13 czerwca 2023 r. na rzeszowskim rynku odbyła się konferencja prasowa partii szymona Hołowni Polska 2050. Konferencja dotyczyła projektu ustawy na dodatkowe 35 miliardów złotych na edukację. 

Projekt ustawy, który ma to zagwarantować. Skąd na to środki? To o 9 mld złotych więcej niż stara polityka planuje wydać na waloryzację 500+ do 800 zł.

Niezależnie od tego co będą mówić i co będą robić nasi oponenci polityczni – obecnie rządzący, jak i ci, którzy nazywają się opozycją demokratyczną, to będziemy nasze dobre projekty, projekty TrzeciejDrogi pokazywać i zachęcać do konsultacji wszystkich. Choćby dzisiaj wylano na nas jeszcze więcej pomyj, że chcemy konsultować te projekty z wszystkimi siłami politycznymi, to dalej to będziemy robić. – mówił Bartosz Romowicz, przewodniczący partii Polska 2050 Szymona Hołowni regionu podkarpackiego, kandydat na kandydata w wyborach do Sejmu, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

Przyszłość Plus to reforma edukacji, podwyżki dla nauczycieli i płynny angielski po podstawówce.

Stara polityka wciąż rozdaje nasze pieniądze, chcąc za nie kupić głosy swoich wyborców. Dobry, odpowiedzialny rząd powinien dysponować naszymi pieniędzmi tak, aby to nie było rozdawnictwo. Pieniądze z naszych podatków powinny być inwestowane w naszą przyszłość, w dobrą edukację dzieci. – dodała Elżbieta Burkiewicz, kandydatka na kandydatkę w wyborach do Sejmu, przedsiębiorczyni.

Nauczyciel to powołanie, nauczyciel to etos, ale samym etosem nie będzie żył, nie będzie żyła jego rodzina. Powinniśmy wymagać jak najlepszych usług edukacyjnych od nauczycieli, dlatego, że chodzi o nasze dzieci i ich przyszłość. Z drugiej strony za te usługi musimy nauczycieli godnie wynagradzaćdodał Krzysztof Stańko, pełnomocnik prezydenta Miasta Rzeszowa do spraw innowacji i rozwoju, kandydat na kandydata w wyborach do Sejmu.

Nie ważne jakie poglądy polityczne ma minister. Nie ważne jest to jakie poglądy społeczne ma minister. Nie ważne jakiego jest światopoglądu. Ważne jest to, żeby każdy zwykły obywatel mógł zgodnie z przepisami prawa, zgodnie z prawdą i własną świadomością rozwijać sam siebie, rozwijać siebie w społeczeństwie. Nie minister i nie pod dyktando ministra! My nie trenujemy ludzi, my musimy im dawać szansę na swobodny rozwój.– dodał Damian Szubart, radny Rady Miejskiej wŁańcucie..

Przyszłość + to pierwsza spośród serii ustaw, które zaprezentują politycy Polska 20250 i jako Trzecia Droga. Będzie to ustawodawcza realizacja Wspólnej Listy Spraw – postulatów, na których realizację umówili się z Polskim Stronnictwem Ludowym w ramach koalicji:

1. Wyższe pensje dla nauczycieli
2. Psychologa w każdej szkole
3. Zwiększenie godzin języka angielskiego do 1 godziny dziennie, czyli płynny angielski po podstawówce
4. Ciepły posiłek w szkole dla każdego dziecka
5. Zwiększenie subwencji oświatowej

źródło: materiały nadesłane

zdjęcia Adam Bardzinski


13-06-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)