REKLAMA

RZESZÓW. Pomagałaś/eś uchodźcom z Ukrainy? – weź udział w konkursie „First to help”

RZESZÓW / POLSKA. Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa organizuje konkurs „First to help”. Główny cel konkursu  to utrwalenie wspomnień, doświadczeń, przeżyć osób zaangażowanych w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie przygotować tekst, zdjęcia lub nagranie wideo, których głównym tematem jest pomoc uchodźcom z Ukrainy. Prace oceni kapituła konkursu w trzech kategoriach: tekst, fotografie, materiał video. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej www.firsttohelp.pl

Konkurs First to Help skierowany jest do wszystkich osób, niezależnie od wieku, które chcą przedstawić swoje zaangażowanie, lub zaangażowanie innych osób, w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni, np.:

  • Wolontariusze, dziennikarze, reportażyści, fotografowie, filmowcy i inne osoby, które dokumentowały zaangażowanie osób niosących pomoc uchodźcom.
  • Osoby zaangażowane w pomoc Ukrainie, w tym: wolontariusze, pracownicy służby zdrowia, służb mundurowych (strażacy, policjanci, wojsko), pracownicy administracji rządowej i samorządowej, pracownicy sektora prywatnego.
  • Wszyscy chętni mieszkający w Polsce lub za granicą.

Prace konkursowe można przesyłać  do 18 września 2023 roku za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie https://firsttohelp.pl/formularz/. Jest tam także szczegółowy regulamin konkursu.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Laureaci Grand Prix w każdej kategorii dostaną m.in. 10 tysięcy złotych oraz statuetkę. Przyznane zostaną także wyróżnienia, a wraz z nimi pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczone zostaną podczas uroczystej gali, która odbędzie się jesienią tego roku.

 

źródło: UM Rzeszowa

zdjęcie: Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa

04-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)