REKLAMA

RZESZÓW. We wtorek podpisanie aktu notarialnego ws. budowy nowego Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Największa inwestycja ruszy jeszcze w tym roku!

RZESZÓW. We wtorek podpisanie aktu notarialnego ws. budowy nowego Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Największa inwestycja ruszy jeszcze w tym roku!

RZESZÓW. Prosto z ministerstwa o Sądzie Rejonowym w Rzeszowie i przekazaniu Zamku Lubomirskich miastu z Marcinem Warchołem, Sekretarzem Stanu Ministerstwa Sprawiedliwości rozmawia Justyna Żuczek, dziennikarka Rzeszów24.

We wtorek podpisanie aktu notarialnego ws. budowy nowego Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Największa inwestycja ruszy jeszcze w tym roku!

Dobra wiadomość jest taka, że już w najbliższy wtorek podpisujemy akt notarialny i będzie to największa inwestycja w Rzeszowie w tej chwili. Inwestycja, która przed podwyżkami cen materiałów była szacowana na 170 mln zł – mówi Marcin Warchoł, Sekretarz Stanu Ministerstwa Sprawiedliwości.

Na ten moment ministerstwo już zdaje sobie sprawę z tego, że ta inwestycja pochłonie około 100 mln zł więcej. Jak mówi Warchoł, ministerstwo ma przygotowane już pieniądze i w najbliższy wtorek zostanie podpisany akt notarialny. Kiedy ruszy budowa? Najpierw ogłoszony zostanie przetarg na tę inwestycję, gdy zostanie rozstrzygnięty wtedy ruszą prace budowlane.

– Liczę, że w tym roku jeszcze przystąpimy do budowy tej największej w Rzeszowie inwestycji – mówi Warchoł.

Miasto przejmie Zamek Lubomirskich, w którym obecnie znajduje się Sąd Okręgowy w Rzeszowie. Według planów poprzedniego prezydenta miasta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca w zamku miało powstać centrum kulturalne. Minister Warchoł zaznacza, że uzgodnił już z obcenym gospodarzem miasta Konradem Fijołkiem, że zamek będzie otwarty w weekendy do zwiedzania dla mieszkańców.

Nowoczesny budynek sądu okręgowego powstanie obok obecnie funkcjonującego Sądu Rejonowego w Rzeszowie przy ul. Dołowej.  

09-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)