REKLAMA

RZESZÓW. We wtorek podpisanie aktu notarialnego ws. budowy nowego Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Największa inwestycja ruszy jeszcze w tym roku!

RZESZÓW. We wtorek podpisanie aktu notarialnego ws. budowy nowego Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Największa inwestycja ruszy jeszcze w tym roku!

RZESZÓW. Prosto z ministerstwa o Sądzie Rejonowym w Rzeszowie i przekazaniu Zamku Lubomirskich miastu z Marcinem Warchołem, Sekretarzem Stanu Ministerstwa Sprawiedliwości rozmawia Justyna Żuczek, dziennikarka Rzeszów24.

We wtorek podpisanie aktu notarialnego ws. budowy nowego Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Największa inwestycja ruszy jeszcze w tym roku!

Dobra wiadomość jest taka, że już w najbliższy wtorek podpisujemy akt notarialny i będzie to największa inwestycja w Rzeszowie w tej chwili. Inwestycja, która przed podwyżkami cen materiałów była szacowana na 170 mln zł – mówi Marcin Warchoł, Sekretarz Stanu Ministerstwa Sprawiedliwości.

Na ten moment ministerstwo już zdaje sobie sprawę z tego, że ta inwestycja pochłonie około 100 mln zł więcej. Jak mówi Warchoł, ministerstwo ma przygotowane już pieniądze i w najbliższy wtorek zostanie podpisany akt notarialny. Kiedy ruszy budowa? Najpierw ogłoszony zostanie przetarg na tę inwestycję, gdy zostanie rozstrzygnięty wtedy ruszą prace budowlane.

– Liczę, że w tym roku jeszcze przystąpimy do budowy tej największej w Rzeszowie inwestycji – mówi Warchoł.

Miasto przejmie Zamek Lubomirskich, w którym obecnie znajduje się Sąd Okręgowy w Rzeszowie. Według planów poprzedniego prezydenta miasta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca w zamku miało powstać centrum kulturalne. Minister Warchoł zaznacza, że uzgodnił już z obcenym gospodarzem miasta Konradem Fijołkiem, że zamek będzie otwarty w weekendy do zwiedzania dla mieszkańców.

Nowoczesny budynek sądu okręgowego powstanie obok obecnie funkcjonującego Sądu Rejonowego w Rzeszowie przy ul. Dołowej.  

09-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)