REKLAMA

Spotkanie przy wigilijnym stole w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. 19 grudnia w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu odbyło się spotkanie wigilijne funkcjonariuszy reprezentujących placówki SG z całego Podkarpacia. Część artystyczną przedstawili uczniowie z podprzemyskich Duńkowic.

14-226605

Spotkanie odbyło się z inicjatywy kapelanów straży granicznej oraz zarządu oddziałowego związków zawodowych działających przy BiOSG. W tradycyjnym spotkaniu uczestniczyła kadra kierownicza, przedstawiciele wszystkich czternastu placówek oddziału oraz funkcjonariusze zagranicznych służb oddelegowani na podkarpacką granicę w ramach misji Frontex.

Wspólną modlitwę poprowadzili kapelani straży granicznej wyznania rzymskokatolickiego, grekokatolickiego oraz prawosławnego. W spotkaniu uczestniczyli również o. Krzysztof Hura, gwardian klasztoru franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej oraz Ks. Artur Janiec, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Duńkowicach przestawili świąteczny program artystyczny.

Gen. bryg. SG Andrzej Popko, Komendant oddziału złożył wszystkim świąteczne życzenia. Podziękował za ciężką służbę pełnioną na granicy. Życzył także, aby przebiegała ona zawsze bezpiecznie i spokojnie. Pamiętano również o strażnikach granicznych, którzy będą na służbie w okresie świątecznym i noworocznym.

Na zakończenie zgromadzeni funkcjonariusze i pracownicy przy dźwiękach kolęd przekazywali sobie świąteczno-noworoczne życzenia. Podczas spotkania można było skosztować także wigilijnego barszczu i wypieków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wyszatycach.

źródło: BiOSG

20-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)