REKLAMA

„Tam, gdzie nas jeszcze nie było” (FOTO)

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. Jeden z najważniejszych i najpopularniejszych zespołów młodego pokolenia KWIAT JABŁONI wystąpił na scenie Zamku Kazimierzowskiego. Jak można się było spodziewać, Kasia i Jacek – rodzeństwo Sienkiewicz zachwyciło widzów. Mądre teksty i doskonała muzyka są zawsze „w cenie” i dają mnóstwo radości ze słuchania. Nie dziwi więc to, że zespół osiągnął w dość krótkim czasie taką rozpoznawalność, a bilety na ich koncerty rozchodzą się natychmiast. Tak też było podczas tego występu – sala wypełniona po brzegi widzami, znakomitą muzyką i przeszywającą, serdeczną energią.

KWIAT JABŁONI to zespół muzyczny z Warszawy wykonujący muzykę folkowo-popową. Założony został w 2018 roku przez rodzeństwo Kasię Sienkiewicz, która śpiewa i gra na instrumentach klawiszowych oraz Jacka Sienkiewicza, w zespole gra na mandolinie, a także zajmuje się tworzeniem muzyki elektronicznej. Znani są z telewizyjnego show „Must Be the Music”, w którym wystąpili. Wcześniej rodzeństwo występowało w grupie Hollow Quartet, z którą wydali dobrze przyjęty album „Chodź ze mną”. Nazwa zespołu pochodzi od piosenki Kwiat Jabłoni, granej pierwotnie przez grupę Trash Budda, zaś sama piosenka opowiada o marce „jabola”.

Debiutancki utwór grupy „Dziś późno pójdę spać” został wyświetlony ponad pięć milionów razy w serwisie YouTube. W październiku ukazał się ich drugi singiel „Niemożliwe”, który również został pozytywnie przyjęty przez słuchaczy i zapowiadał płytę o tym samym tytule, która ukazała się w 2019 roku. W tym samym roku Kwiat Jabłoni można było usłyszeć m.in. na Opener Festival. W roku 2020 Kwiat Jabłoni został zwycięzcą plebiscytu Złotego Bączka, co zagwarantowało im udział w internetowej odsłonie Pol’and’Rock Festival na przełomie lipca i sierpnia. W listopadzie wydali singel „Mogło być nic”, który w trakcie jednego tygodnia zdobył ponad milion wyświetleń w serwisie internetowym YouTube. Promował on, wydany 5 lutego 2021 roku, drugi album studyjny o tym samym tytule.

Tekst i fotografie Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK


20-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)