REKLAMA

Terytorialsi ramię w ramię ze Strażą Graniczną (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W dniach 12 i 13 stycznia br. żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady OT wzięli udział we wspólnych szkoleniach doskonalących do wsparcia Straży Granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej.

image003_44

W minionych dniach funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu przeprowadzili z żołnierzami 3 Podkarpackiej Brygady OT szkolenia doskonalące. Stanowiły one kolejny etap przygotowań żołnierzy 35. batalionu lekkiej piechoty do służby w ramach operacji „Silne Wsparcie”, której celem jest wzmocnienie odporności społeczności lokalnych z rejonu przygranicznego na zagrożenia o charakterze hybrydowym.

Żołnierze 3PBOT, stanowiący dodatkowe siły kierowane na granicę, w ramach dwudniowych ćwiczeń uczestniczyli w części teoretycznej i praktycznej. Podczas pierwszej części zajęć funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu przedstawili obowiązujące przepisy prawne regulujące służbę na granicy, podkreślili m.in. charakter zagadnień z zakresu uwarunkowań kulturowych oraz oddziaływania psychologicznego. W wymiarze praktycznym główny wysiłek ćwiczących został skupiony na przeprowadzeniu symulacji zdarzeń.

image002_40

Celem szkolenia prowadzonego przez funkcjonariuszy Straży Granicznej były ćwiczenia mające na celu doskonalić umiejętności żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady OT przygotowujące do ochrony pogranicza oraz zabezpieczenia terenu przygranicznego.

– Doskonalenie procedur współdziałania pomiędzy naszymi formacjami był jednym z głównych zadań podczas ćwiczenia. Żołnierze 3. PBOT niezmiennie wykonują swoje planowe zadania związane z ochroną granicy. Ostatnim etapem jest przekazanie zdobytej wiedzy i umiejętności pozostałym sanockim Terytorialsom podczas obowiązkowych szkoleń rotacyjnych – podsumował żołnierz z 35.blp w Sanoku.

image004_34

W myśl motta formacji – „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko”, żołnierze WOT działają na rzecz lokalnych społeczności i bezpieczeństwa wschodniej granicy oraz całego państwa. Od ponad roku żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady OT wspierają Straż Graniczną w działaniach na granicy z Białorusią.

image001_57

źródło: materiały nadesłane / 3 PBOT


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

 

 

 

19-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)