REKLAMA

Trenuj z wojskiem z Przemyską 20 Brygadą

PRZEMYŚL. Już niebawem bo 29 kwietnia br. w 20 Przemyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej rozpoczyna się kolejna – 3 już edycja projektu „Trenuj z wojskiem” – tym razem pod hasłem „Trenuj z wojskiem wiosna-lato”.

To kontynuacja otwartego programu szkoleń wojskowych dla każdego chętnego Polaka. Szkolenia odbywają się jednorazowo w soboty i realizowane są w czasie 8 godzin podczas jednego dnia szkoleniowego, mają bardzo przystępną formułę, są bezpłatne i są prowadzone przez wojskowych instruktorów.

Podczas szkoleń uczestnicy poznają podstawowe umiejętności wojskowe i obronne. Będą szkolić się z podstaw posługiwania się bronią, walki w bliskim kontakcie, przetrwania w trudnych warunkach – SERE, reagowania na sygnały alarmowe, udzielania pomocy medycznej, itp. Szkolenia prowadzić będą najbardziej doświadczeni żołnierze, niejednokrotnie weterani misji zagranicznych.

Nowością w tej edycji są weekendy tematyczne. W każdą sobotę szkolenie będą prowadziły inne jednostki z różnych rodzajów sił zbrojnych i specjalności. To urozmaicona forma projektu i co weekend będzie obowiązywał inny motyw przewodni – szkolenie będą prowadzić jednostki wojsk lądowych, sił powietrznych, marynarki wojennej, obrony terytorialnej, uczelni wojskowych, jednostek artylerii, rozpoznania i wielu innych. To okazja do zaprezentowania całego przekroju polskich sił zbrojnych. U nas w Królewskim Mieście do realizacji projektu została wytypowana 20sta Przemyska Brygada OT. Projekt będzie prowadzony w całej Polsce.

3. edycja potrwa 16 tygodni – od 1 kwietnia, do 22 lipca w wytypowanych różnych jednostkach wojskowych sił zbrojnych na terenie całego kraju. Na szkolenie – już od teraz – można się zapisywać u Oficera Sekcji Współpracy Cywilno-Wojskowej 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej Pana kpt. Piotra Kleina pod numerem tel. +48 792 234 150 lub mailowo pod adresem email: piotr.klein@wot.ron.mil.pl – decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona.

TZW w 20PBOT

UM Przemyśl
Źródło: MON, 20 PBOT

06-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)