REKLAMA

tvPolska.pl. JANUSZ KOWALSKI: IDZIEMY PO WAS! Łapówkarze z unijnych instytucji (VIDEO)

tvPolska.pl. JANUSZ KOWALSKI: IDZIEMY PO WAS! Łapówkarze z unijnych instytucji (VIDEO)

tvPolska.pl / WARSZAWA. Mocne słowa wiceministra w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janusza Kowalskiego. Polityk PiS zareagował na Twitterze na kolejne wątki w toczącej się aferze łapówkarskiej, która miała mieć miejsce w strukturach Unii Europejskiej. – IDZIEMY PO WAS! Łapówkarze z unijnych instytucji – zapowiada Kowalski w najnowszym VIDEO opublikowanym w mediach społecznościowych.

Afera korupcyjna w Parlamencie Europejskim wybuchła w grudniu ubiegłego roku i została nazwana „Quatargate”.

Wszystko zaczęło się od aresztowania Evy Kaili, byłej już wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego. Jest ona podejrzewana o przyjmowanie łapówek, w głównej mierze od osób powiązanych z Katarem.

Z każdym dniem, afera zatacza jednak coraz szersze kręgi. Niedawno w sprawie aresztowano włoskiego europosła Andreę Cozzolino oraz belgijskiego Marco Tarabellę.

Padają wnioski o uchylenie immunitetów europosłom, wobec których wysuwane są podejrzenia. Parlament będzie je głosował, najprawdopodobniej na posiedzeniu w lutym.

Nieoficjalne informacje mówią, że nawet 60 byłych i obecnych eurodeputowanych „przewija się” w belgijskim śledztwie dotyczącym korupcji i prania pieniędzy za przychylność wobec Kataru, ale i innych państw uznawanych za reżimowe – Maroka czy Azerbejdżanu. To wiedza wynikająca z bardzo szeroko opisanych wniosków o uchylenie immunitetów europosłom, danych wywiadowczych oraz zeznań podejrzanych – w tym głównie skruszonego Piera Antonia Panzeriego, byłego posła socjalistów i Demokratów, podejrzanego o korupcję w Qatargate – podaje „Rzeczpospolita”.

Sprawa jest rozwojowa, a nowe wątki opisywane są przez europejskie media niemal codziennie.

Niebawem zwrócimy się do posła PiS Janusza Kowalskiego z pytaniami i prośbą o rozszerzenie swojej wypowiedzi dotyczącej afery łapówkarskiej w Unii Europejskiej.


grafika poglądowa, foto Janusz Kowalski: archiwum prywatne

źródło: tvPolska.pl

video: Janusz Kowalski – Twitter

25-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)