REKLAMA

Ukrainiec poszukiwany czerwoną notą Interpolu zatrzymany na granicy

KORCZOWA/PODKARPACIE. Na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano mężczyznę poszukiwanego przez ukraińskie służby. Cudzoziemiec podejrzany o napaść i rozbój na Ukrainie jest też niepożądany w krajach UE.

Do zdarzenia doszło 5 maja na przejściu granicznym w Korczowej. 32-letni Ukrainiec zgłosił się do odprawy na wyjazd z Polski. W trakcie kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że cudzoziemiec jest w zainteresowaniu ukraińskich służb, które niespełna rok temu wydały za nim czerwoną notę Interpolu. Mężczyzna jest podejrzany o napaść i rozbój. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Mundurowi pozyskali też wiedzę, że mężczyzna może być niebezpieczny i usiłować zbiec. Jak się okazało, z uwagi na zagrożenie dla porządku publicznego jego dane widnieją również w europejskich bazach jako osoby niepożądanej. Ukrainiec został zatrzymany i decyzją sądu osadzony w areszcie.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już 55 osób będących w zainteresowaniu polskich i zagranicznych służb. Wśród zatrzymanych było 5 osób poszukiwanych na podstawie czerwonej noty. Tego typu zastrzeżenie jest informacją dla organów ścigania na całym świecie o konieczności zlokalizowania i tymczasowego aresztowania poszukiwanej osoby. Wpis jest wzmocnieniem poszukiwań krajowych prowadzonych w celu zatrzymania i ekstradycji.

14-234205

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
fot. zdjęcie poglądowe BOSG

09-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)